Kuidas saata tasuta turvalist e-posti VPN-kohv


Kas olete 100% kindel, et teie e-kirjades sisalduv teave on konfidentsiaalne? Võib-olla tegelete tundliku sisuga sõnumitega või soovite tagada, et ainult adressaadil oleks neile juurdepääs. Kui jah, siis vajate teenuseid, mis pole teie tavalisest e-posti kliendist kaugemale turvake oma privaatsus veebis. Selles artiklis kuvame täpsed sammud, mida peate tegema tasuta turvalise e-posti saatmiseks.

Mis on krüptitud e-post?

Nüüd võiksite küsida – mis on viga tavalistes tasuta e-posti teenustes, nagu Gmail, Outlook ja Yahoo Mail? Lõppude lõpuks väidavad nad, et on turvalised ja saavad töö keskmise kasutaja jaoks piisavalt hästi tehtud. Need e-posti teenuse pakkujad pole siiski nii turvalised, kui võite arvata. Esiteks võite olla märganud, et need e-posti teenuse pakkujad esitavad tulu saamiseks sihitud reklaame. See viitab sellele, et teie e-posti tegevused pole täiesti turvalised ja et kolmandatel osapooltel võib olla juurdepääs teie andmetele.

Ülalnimetatud olukord ei pruugi keskmise kasutaja jaoks suurt tähtsust omada. Kui aga tegemist on ülitundliku teabega, kas tasub riskida? Kui tunnete muret oma e-posti tegevuste privaatsuse pärast, on mõistlik otsida lahendusi, mis võimaldavad teil anonüümseid e-kirju saata ja vastu võtta. Siit tulevad krüptitud e-posti teenused.

Lihtsustatult öeldes on krüptitud e-post turvalise andmeedastuse vorm, millele juurdepääs on piiratud saatja ja vastuvõtjaga (otsast lõpuni krüptimine). E-kirjad on krüptitud saatja lõpust ja neid saab dekrüpteerida ainult adressaadi seadmes. See erineb tavalistest tasuta e-posti teenustest, mis edastavad ja võtavad vastu sõnumeid selgel krüptimata kujul.

Parimad teenused tasuta krüptitud e-kirjade saatmiseks

Nüüd, kui olete teada saanud krüptitud e-kirjadest ja nende toimimisest, võiksite küsida – kuidas ma saan saata tasuta anonüümseid e-kirju? Järgmised teenusepakkujad saavad teil aidata just seda teha:

ProtonMail

ProtonMail on Šveitsis asuv turvaline e-posti teenuse pakkuja, mis keskendub e-posti privaatsusele. Nad pakuvad tasuta privaatseid e-posti teenuseid, millel on piiratud funktsioonid, näiteks võimetus kasutada oma e-kirjade jaoks kohandatud domeeni. Viimase avamiseks peavad kasutajad minema üle tasulisele kontole.

Isegi tasuta privaatse e-posti konto jaoks pakub ProtonMail palju kasulikke funktsioone kõigile, kes tunnevad muret oma e-posti tegevuste privaatsuse ja turvalisuse pärast. Üks konkreetne funktsioon, mida enamus ProtonMaili arvustusi esile tõstis, on võimalus määrata kõigi teie saadetud e-kirjade jaoks aegumisperiood. Pärast perioodi lõppu kustutab e-posti aadress automaatselt, takistades tulevikus juurdepääsu teabele.

ProtonMaili tasuta privaatse e-posti teenuse pakkujana valimisel on veel üks hea asi see, et see kasutab avatud lähtekoodiga andmete krüpteerimisprotokolle. Saate krüptimisteavet ise otsida ja vaadata, kuidas kogu maailma andmeturbeeksperdid seda pidevalt värskendavad. Protokoll kasutab 2FA-ga (kahefaktoriline autentimine) kaitstud andmete krüptimist, et vältida volitamata juurdepääsu teie e-posti kontole.

Tutanota

Veel üks turvaline e-posti teenuse pakkuja on teenus nimega Tutanota. Sarnaselt ProtonMailiga kasutavad nad ka avatud lähtekoodiga otspunktide e-posti krüptimist ja 2FA tuge. Nad pakuvad nii tasuta kui ka tasulisi tellimusi. Võite kasutada kohandatud domeeni, kuid alles pärast tasulisele kontole üleviimist.

Mis vahet on Tutanota vs ProtonMail?

Noh, seal on mõned märkimisväärsed erinevused, nagu on viidatud paljudes Tutanota vs. ProtonMail ülevaadetes. Tutanota pakub tasuta e-posti kontode jaoks suuremat salvestusruumi (1 GB versus ProtonMaili 500 MB). Samuti saavad nad e-kirju valge sildiga lisada, mis võib olla kasulik ärikasutajatele, kes soovivad oma kaubamärki säilitada.

Criptext

Kas soovite tasuta anonüümset e-posti kontot, kuid ei taha lisatasude funktsioonide eest maksta? Kui jah, siis võib Criptext olla teile ideaalne e-posti teenus. Erinevalt kahest ülalnimetatud turvalise e-posti teenuse pakkujast on Criptext nüüd täiesti tasuta kasutamiseks. (Ettevõttel on tulevikus kavas tutvustada premium-tellimusi.)

Kuna see on tasuta, peavad kasutajad siiski loobuma mõnedest funktsioonidest. Esiteks pole kohandatud domeenide tugi ega võimalus valgeks sildistada. Samuti pole 2FA-d, mis tähendab, et kasutajad peavad olema eriti valvsad oma e-posti kontole juurdepääsu kaitsmisel.

Vaatamata varjukülgedele katab Criptext kõik olulised, kasutades sarnast avatud lähtekoodiga otsast lõpuni krüptimist (signaali krüptimist), mida leidub paljudes esmaklassilistes kolleegides. Samuti pakuvad nad hulgaliselt kasulikke funktsioone, näiteks võimalust e-kirjadest lahti võtta kuni tund pärast saatmist ja reaalajas e-posti jälgimine, mis annab teile teada, millal adressaat on teie e-kirjad avanud ja neid lugenud.

Parimad krüptitud e-posti VPN-id

Turvaline e-posti teenus võib tõepoolest minna kaugele, et tagada, et ühelgi teisel osapoolel pole teie e-kirjadele juurdepääsu. Kuid kogu teave, mis asub väljaspool teie e-posti teenust, on endiselt nähtav, mis tähendab, et veebitegevused pole tegelikult anonüümsed. Seetõttu soovitame lisaks krüptitud e-posti teenusele kasutada ka VPN-i (virtuaalset privaatvõrku).

Siin on mõned parimad VPN-teenused Internetis krüptitud e-kirjade saatmiseks:

NordVPN

NordVPN on Internetis üks populaarsemaid VPN-teenuseid, mida turustatakse isiklikuks kasutamiseks. See ühildub kõigi peamiste seadmete ja platvormidega, sealhulgas personaalarvutid, Mac, Linux, iOS ja Android. VPN-teenus tegutseb Panamast väljaspool, mis annab selle rahvusvaheliste luureorganisatsioonide, näiteks alliansi “Viis silma” alluvusest väljapoole jurisdiktsiooni..

CyberGhost VPN

CyberGhost on Rumeenias asuv VPN-i tarkvaraettevõte, mis pakub Interneti-privaatsuse lahendusi kasutajatele, kes soovivad oma võrguliiklust kindlustada. 2018. aastal omandatud CyberGhost on praegu Ühendkuningriigis asuva digitaalsete toodete turustusettevõtte Kape Technologies PLC tütarettevõte..

Sarnaselt enamiku teiste premium-VPN-idega pakuvad nad turvalist AES-256 andmete krüptimist ja hulgaliselt VPN-protokolle, näiteks IPSec, L2TP ja OpenVPN. Neil on ka loomulikke VPN-rakendusi suurematele platvormidele, nagu Windows, macOS, Android, iOS ja Linux.

ExpressVPN

ExpressVPN on VPN-teenuse pakkuja, mis tegutseb Briti Neitsisaarte lähedal ja pakub kasutajatele Interneti-privaatsuse ning liikluse krüptimisteenuseid. Aastal 2020 nimetas TechRadar (veebiväljaannete ettevõte, mis pakub ülevaateid ja värskeimaid uudiseid tehnoloogiatööstuses) neid parimaks kõikehõlmavaks VPN-iga.

Kuidas saata kõige turvalisemat meilisõnumit

Kõige turvalisema meilisõnumi saatmiseks on vaja ainult 3 lihtsat sammu.

1. Tellige VPN-teenus ja käivitage see oma seadmes

Esimene samm on hankida suurepärane VPN-teenus, mis krüpteerib kõik teie seadmesse sisenevad ja sealt väljuvad andmed. Selle näite puhul viidatakse NordVPN-le ja nagu ülal näete, teeb nende VPN-i rakendus selle kasutamise eriti lihtsaks. Kui soovite VPN-ühenduse automaatselt luua teie asukoha kiireima serveriga, klõpsake lihtsalt nuppu „Kiire ühendamine”. Teise võimalusena võite vasakpoolses menüüs olevate riikide loendist valida kindla serveri.

Teised selles loendis mainitud VPN-id pakuvad kõigile toetatud seadmetele sarnast kasutajaliidest. See teeb algajatele hõlpsa alustamise, isegi neile, kes pole kunagi VPN-i kasutanud.

2. Avage konto valitud turvalise e-posti teenuse pakkuja juures

Sel hetkel on kogu teie seadmesse sisenev ja sealt väljuv Interneti-liiklus krüptitud. Järgmine samm on hankida konto oma turvalise e-posti teenuse pakkujalt. Selle näite puhul viidatakse ProtonMailile, nagu ülal näidatud. Liides on sarnane teie tüüpilise Gmaili ja Yahoo Maili konto omadega. Siit saate alustada krüptitud e-kirjade saatmist ja vastuvõtmist.

3. Hankige meelerahu teadmisest, et iga meilisõnum, mille saadate (ja saate), on täiesti turvaline!

Kokkuvõte

Nii et teil see olemas on – kõik, mida peate teadma turvaliste e-kirjade saatmisel! Nagu juba võisite aru saada, on usaldusväärne e-posti pakkuja, mis pakub otsast lõpuni krüptimist, vaid üks osa võrrandist. Tõeliselt anonüümseks muutmiseks ja turvalisuse maksimeerimiseks on kõige parem ühendada krüptitud e-post suurepärase VPN-teenusega, mis katab kõik võrgutegevuse jäljed.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map