Si të përdorni gjykimin falas për CyberGhost | Kafe VPN


Nëse jetoni nën përshtypjen se Interneti është i lirë dhe i pakufizuar, do të jeni në befasi të vrazhdë kur udhëtoni në vende të caktuara. Nëse nuk jeni të përgatitur për udhëtimin tuaj në Kinë, do të zbuloni se aplikacionet si Gmail, YouTube dhe Facebook janë bllokuar nga muri i zjarrtë i vendit.

Por kufizimet gjeo-kufizuese janë imponuar ndonjëherë nga ofruesi i përmbajtjes në vendin tuaj. Netflix, për shembull, lejon hyrjen në përmbajtjen e saj me bazë në SH.B.A. kur je në SH.B.A. Pra, ekziston një shans që të mund të privoheni nga shfaqja juaj e preferuar nëse po bëni një pushim të shkurtër jashtë shtetit.

Ju nuk dëshironi të kapeni në befasi, veçanërisht kur udhëtoni në vendet me kufizim të lartë të internetit. Në vend të kësaj, ju do të dëshironi të regjistroheni në një shërbim VPN, të anashkaloni gjeo-kufizimet dhe të rifitoni qasjen normale në internet.

Sigurisht, ka shumë virtyte për të pasur një VPN sesa thjesht të transmetosh Netflix në një vend të huaj. Shtë mbrojtja ideale për pajisjet tuaja në një botë virtuale gjithnjë e më të rrezikshme. Ju mban të fshehur nga shikimi i hakerave dhe kripton të dhënat tuaja nëse janë përgjuar.

CyberGhost ka tërhequr vëmendjen tonë si një nga VPN-të më të rrumbullakosura. Ndërsa ne jemi duke kërkuar këtë, ne kemi dashur që ju ta provoni atë vetë dhe të provoni se si funksionon para se të vendosni nëse është VPN e duhur për ju. Në fund të fundit, ju duhet të jeni selektiv kur ka qindra VPN që garojnë për të marrë ju në bord si një pajtimtar pagues.

Pse CyberGhost VPN?

Ne kemi testuar shumë VPN, dhe është e sigurt të themi se CyberGhost fjalë për fjalë i vë një faktor “wow” përvojës sonë të testimit. Ai jeton në premtimin e tij për të mbajtur Internetin të sigurt për pajtimtarët e tij, duke përdorur OpenVPN si protokollin e tij të paracaktuar së bashku me kriptimin AES-256.

Përveç këtyre letrave me vlerë të nivelit të lartë, CyberGhost VPN është provuar të vuajë nga asnjë rrjedhje DNS, një problem që mund të ekspozojë adresën IP të pajisjes tuaj ndaj përgjuesve në Internet. Instaluesi VPN gjithashtu kalon sytë vigjilentë të një detektori të malware, kështu që nuk ka asnjë shqetësim të infektoni pajisjen tuaj gjatë instalimit të softuerit.

Në momentin e shkrimit, CyberGhost VPN ka një rrjet të gjerë me më shumë se 4800 serverë në 61 vende. Ai gjithashtu mbështetet në një gamë të gjerë platformash, duke përfshirë Windows, Mac, iOS, Android dhe FireTV. Ju mund të përdorni më të mirë të tij pasi një llogari e vetme lejon deri në 7 lidhje të njëkohshme.

Disa VPN janë mjaft të paqarta kur bëhet fjalë për deklarimin e politikave të tyre të prerjeve, por jo CyberGhost. Në mënyrë të qartë thuhet se nuk merr ose ruan ndonjë të dhënë që mund të përdoret për të inkriminuar përdoruesit. Gjithashtu, kompania është me qendër në Rumani, dhe për këtë arsye nuk është e nevojshme të ndajë të dhënat e saj me autoritetet.

Një nga çështjet që përdoruesit irk VPN është vetë softueri i klientit. Fatmirësisht, CyberGhost ka gjithçka në rregull me softuerin e tij. Do ta gjesh programin e dizajnuar në mënyrë intuitive dhe të lehtë për t’u përdorur.

Alsoshtë gjithashtu si përrues dhe miqësor me Netflix. Ajo ka një server të dedikuar Netflix që ndryshon rastësisht adresën e IP për të mos bllokuar nga Netflix. Me shpejtësi të jashtëzakonshme të lidhjes, do të keni një përvojë të këndshme që transmeton ose shkëmbeni skedarë me këtë VPN.

Bërrylja në tortë është mbështetja e klientëve CyberGhost, e cila nuk është asgjë më e mirë se e shkëlqyeshme. Ju mund të merrni ndihmë nga chat live, ose të paraqisni një kërkesë të modës së vjetër për mbështetjen e klientit të saj. Gjithashtu, ajo ka një bollëk burimesh në bazën e saj të njohurive që mund t’i përgjigjen pyetjeve tuaja.

Pse të provoni CyberGhost Trial Free?

Aq sa e duam CyberGhost, besojmë se nuk ka asnjë VPN të vetme që është ndërtuar për t’iu përshtatur të gjithëve. Prandaj, ju inkurajojmë fuqimisht ta provoni falas para se të vendosni nëse është filxhani i çajit tuaj.

Ështja e vetme është, ai nuk ofron një provë falas VPN në kuptimin tradicional, përveç një zgjatje CyberGhost Chrome.

Sidoqoftë, një shtrirje e shfletuesit nuk do të sigurojë përvojën e plotë të një VPN plotësisht të plotë. Kur jeni duke përdorur një shtesë të shfletuesit VPN, vetëm trafiku me origjinë nga shfletuesi mbrohet nga kriptimi. Do të jeni akoma të prekshëm kur përdorni aplikacione si Skype pasi asgjë tjetër nuk mbrohet.

Gjithashtu, shtesat e shfletuesit dihen të jenë më të ngadalta sesa përdorimi i softverit aktual VPN. Nëse siguria është një shqetësim i madh, ju nuk dëshironi ta lini kompjuterin tuaj pjesërisht të prekshëm duke mbrojtur vetëm të dhënat e shfletuesit. Ju do të duhet një VPN plotësisht e plotë për të shijuar shpejtësinë, mbrojtjen dhe anonimitetin, veçanërisht nëse keni nevojë për qasje në përmbajtjet e kufizuara gjeo.

Pra, si e provoni CyberGhost falas?

Përgjigja qëndron në politikën e saj për garantimin e parave. CyberGhost ofron një politikë të rimbursimit 45-ditor për cilindo nga planet e tij 6-mujore ose më lart. Nëse keni ndërmend të shkoni në planin mujor, ju jeni të siguruar me një periudhë të rimbursimit 14-ditor.

Shfrytëzimi i politikës së rimbursimit është mënyra më e mirë për të provuar çdo tipar në këtë VPN gjithëpërfshirëse dhe për të marrë një vendim të informuar. Dhe, pavarësisht nga planet që ju zgjidhni, do të keni kohë të bollshme për të provuar CyberGhost.

Si të filloni gjyqin falas për CyberGhost

Si konsumatorë të kujdesshëm, ju nuk duhet t’i merrni fjalët tona si të mira ose për dikë tjetër. Ne do t’ju tregojmë se si mund të përfitoni në garancinë e kthimit të parave prej 45 ditësh dhe të provoni llogarinë falas të CyberGhost.

Ndiqni këto udhëzime për të kërkuar gjykimin tuaj falas CyberGhost.

  1. Hapni faqen e internetit CyberGhost në shfletuesin tuaj. Klikoni në Bleni Tani buton.
hapur uebfaqen e Cyberghost

2. Zgjidhni ndonjë nga planet. Plani 1-mujor mbrohet nga një rimbursim 14-ditor ndërsa të tjerët kanë një garanci të kthimit të parave prej 45 ditësh.

zgjidhni planin e cyberghost

3. Zgjidhni tuaj opsioni i pagesës dhe të përfundojë procesin e arkëtimit.

procesi i kontrollit të cyberghost

4. Kur të keni përfunduar pagesën, do të silleni në ekranin e përfundimit, dhe instaluesi CyberGhost do të shkarkojë automatikisht. Nëse shkarkimi nuk filloi, klikoni Shkarkoni CyberGhost VPN.

shkarkoni Cyberghost vpn

5. Instaloni CyberGhost VPN në kompjuterin / celularin / tabletin tuaj.

6. Kontrolloni emailin tuaj për konfirmimin tuaj të regjistrimit, emrin e përdoruesit dhe fjalëkalimin e përkohshëm. Do të doni ta ndryshoni atë në fjalëkalimin tuaj të preferuar. Klikoni në Ndrysho fjalekalimin buton.

hyrja në Cyberghost

7. Në faqen e rivendosjes së fjalëkalimit, klikoni në shërohem buton.

hyrja në Cyberghost 2

8. Do të drejtoheni në pultin e llogarisë suaj. Në Vendosja e llogarisë, klikoni në redaktoj buton.

llogari e Cyberghost

9. Plotësoni fjalëkalimin tuaj të ri në dialog dhe klikoni Save. Shkarkoni shenjën e rimëkëmbjes. Do të jetë e dobishme të rikuperoni llogarinë tuaj nëse keni humbur letrat kredenciale.

hyrja në Cyberghost 3

10. Nisni programin VPN dhe futuni në emrin tuaj të ri dhe fjalëkalimin.

nisë cyberghost

11. Klikoni në Connect butonin për të filluar lidhjen e pajisjes tuaj me një server të sigurt CyberGhost. Tani keni akses të plotë në të gjitha tiparet e tij premium.

cyberghost VPN lidh

Si të kërkoni garancinë tuaj të kthimit të parave në 14 ose 45 ditë 100% nga CyberGhost

Tani që të keni një shije të CyberGhost, ju ose do të zgjidhni të vazhdoni abonimin ose të merrni parasysh alternativa të tjera. Nëse keni zgjedhur këtë të fundit, ndiqni këto udhëzime për të kërkuar rimbursimin tuaj.

Vini re se do të duhet të paraqisni kërkesën për rimbursim para se të mbarojnë 14 ose 45 ditë, në varësi të planit tuaj të pajtimit. Nisni faqen e internetit CyberGhost në shfletuesin tuaj. Kliko Llogaria ime dhe hyni me kredencialet tuaja.

1.Click Abonimet e mia në panelin e majtë.

cyberghost klikoni abonimet e mia

2. Klikoni aktiv butoni në të djathtë të pajtimit tuaj.

klikoni butonin aktiv cyberghost

3. Një faqe e detajuar e pajtimit tuaj do të ngarkohet. Kliko Actaktivizoni rinovimin automatik dhe konfirmoni kërkesën e mëvonshme të dialogut.

çaktivizoni Cyberghost-in e rinovimit

4. Hapi tjetër përfshin marrjen e një rimbursimi. Kliko mbështetje në panelin e majtë.

mbështesin cyberghost

5. Klikoni Na kontaktoni butoni për të arritur në formularin e kërkesës për mbështetje.

na kontaktoni Cyberghost

6.Përmbushni detajet në formë në përputhje me rrethanat dhe shkruani që keni ndërmend të kërkoni një rimbursim të pajtimit tuaj të paguar.

paraqisni kërkesën për rimbursim cyberghost

6.Kërkoni emailin tuaj për një përgjigje nga CyberGhost. Përgjigjuni dhe konfirmoni që do t’ju duhet një rimbursim dhe do të përpunohet siç duhet.

përmbledhje

Asnjëherë nuk është ide e mirë të kapeni të papërgatitur kur udhëtoni në një vend me censurë të rreptë në internet. Do të gjeni veten në humbje kur mjetet dhe aplikacionet e zakonshme nuk bëhen asgjë përveç ikonave jofunksionale në pajisjet tuaja.

Tifozët e Netflix gjithashtu nuk duhet të ndjehen kurrë fajtorë për vazhdimin e obsesionit të tyre me shfaqjen më të fundit gjatë kohës që shkojnë për pushime jashtë vendit. VPN ofrojnë siguri dhe anonimitet për shfletimin në internet. Përveç kësaj, ajo gjithashtu siguron qasje në përmbajtje gjeo-të kufizuara.

CyberGhost është një nga VPN më të vlerësuarat që është krijuar mjaft në aspekte të ndryshme. Fatkeqësisht, ai nuk ofron një VPN falas ose provë tradicionale falas. Sidoqoftë, ju mund të përfitoni nga politika e saj e garancisë për kthimin e parave 14 ose 45 ditë, duke ndjekur udhëzimet që kemi treguar.

Brenda periudhës së provës, ju keni akses të plotë në të gjitha karakteristikat e tij. Përdoruesit e Netflix dhe torrent do të jenë të kënaqur me zgjedhjen e serverave të dedikuar për transmetimin dhe shkëmbimin e skedarëve. Kthimi i parave tuaja është gjithashtu një proces i lehtë pasi ka mbështetje të përgjegjshme ndaj klientit.

Nuk ka asnjë arsye të mos e provoni CyberGhost ashtu siç jemi përfshirë në këtë udhëzues. Mos e merrni lirinë në internet si të mirëqenë, veçanërisht nëse planifikoni një udhëtim jashtë vendit.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map