Si të kërkoni kërkesën tuaj për ExpressVPN Falas – Shtator 2019 | Kafe VPN


A jeni i interesuar në ExpressVPN por nuk është plotësisht i sigurt nëse është opsioni i duhur për ju? Epo, po sikur t’ju thoshim se ekzistonte një mënyrë që të mund të provoni shërbimet e tyre pa rrezik? Në këtë artikull, ne do të shpjegojmë për të filluar gjykimin falas të ExpressVPN për të provuar nëse ky VPN do të funksionojë për ju dhe nevojat tuaja.

Cilat janë avantazhet e përdorimit të gjyqit falas të ExpressVPN?

Nëse po e lexoni këtë, atëherë me siguri tashmë e dini se sa e rëndësishme është të përdorni një shërbim VPN, kryesisht nëse jeni të shqetësuar për privatësinë dhe sigurinë tuaj në internet. Thënë kështu, shërbimet e VPN nuk janë të barabarta, dhe disa do të bëjnë një punë më të mirë se të tjerët. Prandaj nuk do ta dini kurrë me siguri nëse një shërbim i veçantë VPN është i duhuri për ju derisa të keni pasur rastin të provoni shërbimet e tyre për veten tuaj. Kjo është ajo ku prova falas ExpressVPN hyn në figurë.

Një gjë që njerëzit duhet të dinë në lidhje me shërbimet VPN është se ata të gjithë kujdesen për kërkesat specifike të përdoruesit. Disa përdorues marrin një VPN vetëm për të zhbllokuar përmbajtjen e bllokuar gjeo-bllok në Netflix ose shërbime të tjera të transmetimit të videove. Në këtë rast, shpejtësia e shpejtë dhe qasja në sa më shumë serverë të jetë e mundur është e domosdoshme. Nga ana tjetër, disa njerëz janë më të shqetësuar për privatësinë ose kanë preferencat individuale kur bëhet fjalë për mbështetjen e klientit. ExpressVPN, në veçanti, ofron vetëm mbështetje për biseda dhe email, të cilat mund të mos jenë në gjendje të mirë për klientët që duan të arrijnë dikë përmes telefonit, në rast të ndonjë problemi me shërbimin e tyre VPN..

Pse ExpressVPN?

ExpressVPN është një nga emrat më të mëdhenj kur bëhet fjalë për shërbimet premium VPN dhe për shumë arsye të mira. Pavarësisht se akuzojnë pak më shumë se sa konkurrentët e tyre (duke filluar nga 8,32 $ në muaj), ata bëjnë shumë gjëra në rregull, gjë që shpjegon pse ExpressVPN mbetet popullor sot, megjithë tregun shumë konkurrues VPN.

Konsideroni arsyet e mëposhtme që e bëjnë ExpressVPN një zgjedhje e shkëlqyeshme për një shërbim VPN:

 • Për dallim nga shumica e shërbimeve të tjera premium VPN, një abonim ExpressVPN mund të përdoret për të mbrojtur deri në tre pajisje njëkohësisht në një gamë të gjerë platformash përfshirë ruterat, PC, Mac, iPhone, Android, Linux dhe shumë më tepër. Kjo eliminon nevojën për abonime të shumta VPN vetëm për të mbrojtur të gjitha pajisjet tuaja të lejuara nga interneti. Gjithashtu, të gjitha pajisjet marrin shpejtësi të pakufizuar, gjerësi të pakufizuar dhe çelsin e serverit.
 • ExpressVPN bazohet në Ishujt e Virgjër Britanikë, që e vendos atë përtej ndikimit të agjencive qeveritare të inteligjencës si NSA (Agjencia e Sigurisë Kombëtare). Ndihmon gjithashtu që vendi të mos ketë ligje për ruajtjen e të dhënave, që do të thotë se ExpressVPN nuk ruan asnjë regjistër të aktiviteteve në internet të përdoruesve të tij. Kjo u jep përdoruesve një shtresë shtesë të intimitetit dhe mbrojtjes, e cila është gjithmonë një gjë e mirë.
 • ExpressVPN ka më shumë se 1.000 server VPN nga 160 vende në 94 vende të botës. Përdoruesit mund të kalojnë lirshëm nga një server në një tjetër për të bllokuar censurën dhe për të zhbllokuar përmbajtjen e bllokuar gjeo-bllok nga kudo në botë. Këto serverë VPN gjithashtu mund të ndihmojnë klientët të kursejnë para duke shfletuar dyqanet në internet dhe prenotuar faqet nga vendet specifike që ofrojnë çmime më të ulëta se të tjerët.
 • Ndërsa Netflix dhe shërbime të tjera të njohura të transmetimit të videos njihen se përdorin programe të fuqishme anti-VPN, ExpressVPN është një nga shërbimet e pakta VPN në treg që është i aftë të mundë kufizime të tilla. Mbani në mend, megjithatë, se jo të gjithë serverët e tyre VPN janë të aftë për këta të fundit. Nëse keni probleme për të gjetur një server VPN për të zhbllokuar përmbajtjen e bllokuar gjeo-bllok në Netflix, thjesht kontaktoni mbështetjen e klientëve të tyre për një listë të vendndodhjeve të rekomanduara të serverit VPN.
 • Kriptimi i OpenVPN AES 256-bit me vërtetim SHA-512 HMAC dhe RSA04096 që ofron një nga protokollet më të besueshëm të sigurisë në internet në tregun VPN sot. Ndërsa disa mund të argumentojnë se asnjë kriptim nuk është 100% i sigurt, ekspertë të sigurisë nga e gjithë bota (përfshirë qeverinë e SHBA) përdorin të njëjtin encryption për të mbrojtur informacionin e klasifikuar.
 • Një ndërprerës automatik i vrasjes në internet që shkëput aktivitetin në internet nëse lidhja VPN rrezikohet. Kjo siguron që nuk jeni asnjëherë i lidhur me Internetin pa mbrojtjen e një rrjeti virtual virtual.
 • Ndërfaqe intuitive dhe miqësore për përdoruesit. Aplikacioni / klienti VPN është praktikisht vetëm një buton i madh jeshil. Përdoruesit e rinj mund të klikojnë në këtë të fundit për të filluar VPN dhe të fillojnë të shijojnë një lidhje të sigurt me Internetin.
 • Performanca e shkëlqyeshme e rrjetit me një ndryshim minimal në shpejtësinë jo-VPN. Ndërsa procesi përfshin drejtimin e trafikut tuaj në një server të jashtëm VPN, pritet një rënie në shpejtësinë e internetit. Në rastin e ExpressVPN, vonesa varet në jo më shumë se 20% të shpejtësive të pambrojtura të internetit të një personi.
 • Rreth orës mbështetja e klientit me email ose chat live. Përsëri, ExpressVPN nuk ofron mbështetje telefonike, e cila mund të jetë një çështje për disa njerëz. Kjo tha, rishikimet në lidhje me cilësinë e mbështetjes së tyre për klientët kanë qenë përgjithësisht pozitive. Përdoruesit mund të presin një përgjigje të shpejtë për çdo pyetje, qoftë përmes chat ose email.

Detajet e gjyqit falas të ExpressVPN

Para se të filloni me gjyq falas ExpressVPN, është thelbësore të kuptoni që kjo kompani VPN nuk ofron provë falas “tipike”. Do t’ju duhet një pajtim për të provuar shërbimin e tyre VPN, që do të thotë se mënyra e pagesës që ju zgjidhni do të ngarkohet. Thënë kjo, rezultati është i njëjtë pasi përdoruesit mund të zgjedhin të marrin një rimbursim të plotë brenda 30 ditëve për ndonjë arsye, gjë që e bën procesin e testimit pa rrezik për përdoruesit e rinj.

Ndërsa disa mund të argumentojnë se “gjykimi falas” i ExpressVPN është pak mashtrues, është thelbësore të mbani në mend se shumica e programeve të tjera të gjykimit falas ofrojnë vetëm një version demo me veçori të kufizuara. Nga ana tjetër, Express VPN ofron përvojën e plotë me mbështetje për pajisje të shumëfishta, bandë të pakufizuar dhe qasje të plotë në mijëra servera VPN nga e gjithë bota. Shumica e njerëzve do të pajtohen që kjo e fundit është mënyra më e mirë për të testuar qëndrueshmërinë e çdo shërbimi VPN sesa disa versione provë me funksionalitete të kufizuara.

Si të aktivizoni gjyqin e lirë të Express VPN

Tani që keni një kuptim të mirë se si funksionon prova falas ExpressVPN dhe çfarë ka për të ofruar, ju mund të keni dëshirë të dëshironi të filloni. Nëse po, atëherë do të jeni të kënaqur të dini se procesi është më i lehtë nga sa mendoni dhe mund të realizohet në disa hapa të thjeshtë:

 1. Shkoni në faqen e internetit të ExpressVPN dhe klikoni në butonin e kuq “Merrni ExpressVPN”. Përndryshe, ju mund të klikoni në butonin e kuq “Filloni” në anën e sipërme të djathtë të faqes në internet.
 2. merrni Expressvpn
 3. Zgjidhni një plan pajtimi. Vini re se çmimet janë më të ulëta, aq më gjatë të regjistroheni për shërbimin VPN.
 4. Zgjidhni një plan pajtimi ExpressVPN
 5. Vendosni adresën tuaj të emailit dhe zgjidhni mënyrën tuaj të preferuar të pagesës. Vini re se ExpressVPN i përshtatet shumë opsioneve të pagesës përfshirë Bitcoin përmes “Bitpay”. Ju duhet vetëm të zgjidhni mënyrën e pagesës që është më e përshtatshme për ju.
 6. ExpressVPN shkruani emailin dhe mënyrën e pagesës
 7. Përfundoni procesin e regjistrimit. Në atë pikë, prova juaj 30-ditore është tani në fuqi, dhe ju mund të filloni të vendosni VPN për pajisjen tuaj. Mund të kontrolloni emailin tuaj ose të futeni në llogarinë tuaj për kodin tuaj të aktivizimit dhe një lidhje për të shkarkuar klientin VPN në pajisjen tuaj.
Përfundoni procesin e regjistrimit ExpressVPN
fillo gjyqin Expressvpn falas

Si të kërkoni garancinë tuaj të kthimit të parave 30% nga 100% nga ExpressVPN

A nuk e gjetët ExpressVPN sipas dëshirës tuaj? Për sa kohë që anuloni brenda 30 ditëve nga fillimi i pajtimit, ju keni të drejtë për një rimbursim të plotë. Mënyra më e lehtë për të marrë këtë të fundit është përmes mbështetjes së bisedës live. Nga faqja fillestare e tyre, klikoni në butonin “Chat Live” të gjelbër dhe ata duhet të jenë në gjendje t’ju ecin përgjatë gjithë procesit.

Rimbursimi i ExpressVPN përmes bisedës live

Përndryshe, ju gjithashtu mund të kontaktoni me ExpressVPN në lidhje me kërkesën tuaj për 30 ditë kthim të parave përmes postës elektronike ([email protected]) ose mund të paraqisni një biletë mbështetjeje. Sido që të jetë, ju mund të prisni që stafi i tyre mbështetës të përpiqet dhe t’ju ndihmojë në çfarëdo çështje që mund të keni në lidhje me shërbimin e tyre VPN ose të lësh një rimbursim të plotë të pajtimit tuaj.

përmbledhje

Kështu që ju e keni atë – gjithçka që duhet të dini në lidhje me gjykimin falas të ExpressVPN dhe çfarë të prisni. Siç e keni kuptuar tashmë, procesi nuk është aq i komplikuar sa mund të mendoni dhe mund të merret në disa hapa të thjeshtë. Gjithashtu, ndërsa disa mund të argumentojnë se nuk është një provë “falas” vetvetiu (ju ende do të duhet të merrni një pajtim), qëllimi mbetet i njëjtë – të mundësoni përdoruesve të rinj të eksplorojnë gjithçka që ExpressVPN ka për të ofruar, ndërsa zbut çdo rreziqe.

Nëse nuk jeni të kënaqur për ndonjë arsye, mund të kërkoni nga ExpressVPN të rimbursojë pajtimin tuaj për sa kohë që anuloni brenda 30 ditëve të para. Kjo siguron që përdoruesit e rinj kurrë nuk duhet të paguajnë asgjë nëse ata janë të pakënaqur me shërbimin VPN.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map