Faqet më të mira të Torrenteve Anime [2020] | Kafe VPN


Nëse jeni një tifoz i anime, e dini se është mëkat që të mos arrihen me episodin më të fundit të serialit tuaj të preferuar. Por jo të gjitha anime e kanë bërë atë në shërbimet kryesore të rrjedhës. Për të marrë dozën tuaj ditore të anime, do t’ju duhet të drejtoheni në faqet e përroit që frekuentohen shpesh nga fansat e anime.

Para se të zbulojmë listën tonë të preferuar të faqeve më të mira të torrenteve anime, le të zhyten më thellë në atë që ka të bëjë me hype në anime.

Shanset janë, ju jeni të mahnitur nga tullac, i rregullt duke kërkuar Saitama në popullaritet Njeri me një grusht në Hulu. Dhe po pyesni nëse ka më shumë anime me tema të ngjashme për të kënaqur urinë tuaj.

Epo, ka.

Pyetja që të jep përgjigje është: si i transmetoni animet në pajisjet tuaja? Dhe, ku e zbuloni se cilat anime ekzistojnë dhe janë më të njohurat në mesin e fansave? Lexoni më tej, dhe ne do t’i përgjigjemi të gjitha pyetjeve tuaja.

Farë është anime dhe pse është një mani e tillë?

Anime është një term i krijuar për filmat vizatimorë vizatimorë të prodhuar nga studiot japoneze. Ata shpesh janë të ndikuar nga librat komikë ose manga dhe kanë qenë pjesë e kulturës japoneze për dekada të tëra. Anime japoneze është ndërtuar mbi skenarë të shkruara shkëlqyeshëm dhe shpesh fiton ndjekje të konsiderueshme globale.

Popullariteti i anime në vendet perëndimore mund të gjurmohet në fillim të viteve 2000 kur amerikanët filluan të zhvillojnë një interes të mprehtë për personazhet dhe skenat e tregimeve të animuara në mënyrë unike. Disa anime, si Sulmi në Titan, kanë baza masive tifozësh në SH.B.A. Në të vërtetë, Hollywood thuhet se po përpiqet të adaptojë filmin e këtij seriali popullor.

Nëse e gjeni veten të fiksuar në anime, nuk jeni vetëm. Lydo vit, dhjetëra mijëra tifozë nëpër botë kanë konventa të organizuara për të festuar kulturën anime. Për disa arsye, anime ka një tërheqje magjike midis gjinive, moshave dhe kombësive. Nuk ka rëndësi se kush ose ku jeni – animi i duhur do t’ju heqë juve nga çdo sens kohe, kur kanalizoni vëmendjen tuaj në skenat e pezulluara dhe të mbushura me veprim. Kënaqësia për të lejuar veten të tërhiqet në botën e anime mund të jetë rinovuese. Pavarësisht nëse jeni adhurues i pamjeve artistike, i skenës krijuese, apo duke provuar ta rivendosni fëmijën tuaj të brendshëm me superheronët luftarakë, anime ju ofron një kanal të përsosur për t’u çlodhur dhe stresuar. Pasi të jeni tërhequr në një anime, do të fiksoheni dhe do të lihet të dëshironi më shumë.

Dhe, këtu është lajmi i mirë: për çdo anime kryesore që shikoni, ka qindra seri anime të barabarta anime që kërkojnë vëmendjen tuaj. Për një pamje më të qartë, qindra mijëra tituj anime lëshohen çdo vit. Por, thjesht sepse një seri nuk e ka bërë atë në rrjedhën kryesore, nuk do të thotë se është me cilësi inferior. Kjo do të thotë thjesht se konkurenca për anime në Japoni është e ashpër, dhe duke e kufizuar veten në rrjedhën e përgjithshme, ju mund të mungoni në disa prej perlave më të mira.

Për të përmbushur etjen tuaj për anime më të shkëlqyera, ne do të ndajmë listën tonë të preferuar të vendeve përrua, ku kemi arritur të shkarkojmë dhe të shikojmë personazhet tanë të preferuar në veprim. Por përpara se të filloni të vizitoni këto faqe, lexoni më tej për të mësuar se çfarë po hyni.

Torshtë Torrenting Anime ilegale?

Ndërsa akti i ndarjes së skedarëve në një platformë përrua nuk është i paligjshëm, ngarkimi dhe shkarkimi i skedarëve të torrenteve anime me siguri është i tillë. Nëse anime e veçantë është e mbrojtur nga të drejtat e autorit, dhe shumica janë me siguri kështu, do të flasësh ligje për të drejtat e autorit.

Shumica e vendeve kanë ligje të rrepta të të drejtave të autorit. Megjithëse veprimet ligjore të ndërmarra për shkarkuesit e përrallave janë relativisht të vogla në numër, ato ndodhin. Në Japoni, një burrë 39 vjeç u arrestua për shkarkim të anime dhe skedarë të tjerë në një program P2P.

Në disa vende, përdoruesit që shkarkojnë përrua të mbrojtura nga të drejtat e autorit mund të lëshohen një njoftim nga ISP-të e tyre. Në varësi të situatës, akuzat juridike mund të lëshohen.

Në VPNCafe, ne nuk e dënojmë aktin e shkarkimit të materialit të mbrojtur nga të drejtat e autorit. Nëse jeni duke përdorur një sit përrua, duhet të jeni të vetëdijshëm për rrezikun për ta bërë këtë.

Ku të gjeni torime anime

Ndërsa shërbimet e transmetimit kanë shkuar në rrjedhën e përgjithshme, komuniteti i përroit është akoma aktiv. Sidoqoftë, jo të gjitha komunitetet P2P janë të shkëlqyera për përruajtjet anime. Tifozët e anime kanë tendencë të vizitojnë site specifike përrua që kujdesen për të dashuruarit e anime.

Nëse jeni i ri për të shkarkuar përralla të anime, mund të përfundoni të kërkoni në vendin e gabuar. Në këtë udhëzues, ne kemi krijuar një listë të siteve përralla shumë të njohura përrua. Këto faqe krenohen me koleksione të mëdha të titujve nëpër zhanre të ndryshme anime.

Në vend që të përfundoni në një ndjekje të egër të patave, thjesht vizitoni cilindo nga faqet anime në listën tonë dhe mund të gjeni titullin që keni kërkuar.

Ku mund të shkarkoni Anime të Vjetra

Nëse keni kapur copa Mësuesi i Madh Onizuka, Fushigi Yuugi ose anime të tjera emocionuese që u transmetuan dekada më parë, mund të keni probleme ta transmetoni atë në ofruesit e përmbajtjes si Netflix. Për të kënaqur kuriozitetin tuaj në lidhje me zhvillimin e tregimit, do t’ju duhet të drejtoheni tek burimet alternative të anime.

Pyesni çdo fansa të anime dhe ata do t’ju drejtojnë tek faqet e torrenteve me temë anime. Ne kemi renditur disa nga faqet e torrenteve anime shumë të njohura në udhëzimin tonë. Këto faqe shpesh kanë një veçori kërkimi që ju lejon të lokalizoni shpejt anime klasike.

Disa nga këto site anime torrenting gjithashtu ofrojnë filtra që kthejnë rezultatet e përroit të animes brenda data specifike. Shanset tuaja për të parë anime të vjetra në faqet e përroit janë më të larta sesa akordimi tek ofruesit kryesorë të rrjedhës.

Si të zgjidhni një sit Torrent për Anime

Do të dëshironi të tregoheni të kujdesshëm kur zgjidhni faqet e përroit për të shkarkuar anime tuaj të preferuar. E vërteta e ashpër është: përrua u është dhënë një emër i keq nga disa site që janë të mbushura me lidhje të mashtrimit dhe skedarë virusesh.

Shtë e pakuptimtë të keni kompjuterin tuaj ose telefonin celular të çrregulluar vetëm sepse keni dëshirë të kapni episodin më të fundit të anime-përbindësh.

Sigurisht, faqet më të mira përrua duhet të kenë një koleksion të pasur animesh në të gjitha zhanret. Numri i përdoruesve që shkarkojnë ose ndajnë skedarin është gjithashtu i rëndësishëm pasi shpejtësia e torrentit rritet kur më shumë përdorues po ndajnë të njëjtën skedar.

Ndërsa disa tifozë anime preferojnë versione të përmbytura të titujve, të tjerët gëzojnë të shikojnë episodet e dubluara të anime. Ndihmon nëse faqja e përroit ka mundësi të të dyja versioneve të dubluar dhe subbed për të zgjedhur.

Faqet e Torrentit dikur ishin një rrëmujë teksti dhe lidhjeje. Por disa site përrua anime janë ndërtuar me ndërfaqe intuitive. Ju duhet të jeni në gjendje të lokalizoni ose shfletoni me lehtësi titujt e animeve.

Në fund të fundit, do të doni të qëndroni të sigurt kur përroni. Instalimi i softverit antivirus ndihmon por ju do të dëshironi të vizitoni faqet e përroit që frekuentohen nga tifozët, në vend që të merrni rreziqe të panevojshme me faqet e panjohura.

Sitet më të mira për anime në torrent

Si tifozë të anime-hard, ne mund të garantojmë se këto janë faqet më të mira përrua në të cilat mund të mbështeteni për të filluar shkarkimin e animeve tuaj të preferuar.

1. 1337X

Kjo faqe përrua ka qenë rreth e rrotull për mjaft kohë dhe ka një koleksion të pasur me tituj anime. Ajo ka një ndërfaqe të qartë të përdoruesit që ju lejon të kërkoni me lehtësi anime tuaj të preferuar ose të kërkoni nga ikonat anime.

2. 9Një herë

9Anime nuk është një sit përrua në kuptimin e tij më të rreptë, por meriton një përmendje sepse ajo pret një numër të madh të titujve anime që mund të transmetohen në internet. Mund të shfletoni anime sipas zhanrit ose thjesht të zgjidhni nga të preferuarat e tifozëve.

3. AnimeLayer

Në qoftë se nuk flet rrjedhshëm rusisht, do të duhet të përkthesh automatikisht këtë sit përrua. AnimeLayer është një sit torrent i prezantuar bukur nga Rusia me përshkrime të hollësishme dhe informacione për secilin titull. Ai gjithashtu ka një forum ku lidheni me adhuruesit e anime-mendje-mendje.

4. AnimeUltime

Kjo faqe përrua është një dëshmi se si francezët e duan animin e tyre. Nëse gjuha nuk është pengesë për ju, do të kënaqeni të lidheni me një komunitet aktiv në sit. Ose mund të filloni të shkarkoni nga varg i titujve anime në dispozicion.

5. AnimeTorrents

AnimeTorrents ofron shkarkime për torrent me cilësi të lartë që do të bëjnë përshtypje tifozët anime të të gjitha gjinive. Ju do të duhet të regjistroni një llogari para se të hyrni në koleksionin e saj të anime. Të dy versionet e dubluar dhe të fshehtë mund të shkarkohen nga platforma e tij përrua.

6. AnimeTosho

Nuk ka asgjë të zbukuruar në lidhje me AnimeTosho por një listë e skedarëve të torrenteve më të fundit në dispozicion për të kontrolluar. Sajti ka një komunitet aktiv të përdoruesve dhe kjo nënkupton mungesë të farërve. Presin kohë të mirë të shkarkimit me AnimeTosho.

7. AniArena

AniArena ulërin anime me sfondin e saj të karaktereve shumëngjyrëshe japoneze vizatimorë. Shtë një sit torrent tracker që tërheq tifozët anime në të gjithë botën. Mund të filloni të shkarkoni pa regjistruar një llogari.

8. Bakabt.me

Bakabt nuk është faqja juaj e zakonshme përrua. Ju duhet të paraqisni një kërkesë përmes IRC dhe ta keni administratorin vet përmes tij. Pasi të miratohet, ju keni mundësi të përdorni një komunitet të thurur fort me tifozë të anime të ngordhura dhe të filloni të shkarkoni përmbajtjet në dispozicion.

9. Sondazhe të tmerrshme

Për dallim nga emri i tij, titujt e animeve të mbytur në HorribleSubs janë goxha të mirë. Ajo ka një orar ku mund të mbani gjurmët e episodave të ardhshëm dhe një komunitet gumëzhitje për të bashkëvepruar.

10. LimeTorrents

Ndërsa LimeTorrents nuk është një sit ekskluziv përrua, ai është një nga faqet e internetit më të vjetra që pret një sasi të madhe torrentesh. Mund të prisni që të përshëndeteni nga një listë e gjatë e përrallave të animeve kur goditni ikonën ose thjesht kërkoni titullin në faqen kryesore.

11. Nyaa

Nyaa ka një plan urbanistik të thjeshtë që ju lejon të shikoni me shpejtësi skedarët e torrenteve më të fundit të animeve të ngarkuar dhe numrin e farërave të disponueshëm. Ekziston gjithashtu një shirit i dobishëm kërkimi që ju lejon të filtroni kërkimin tuaj.

12. Projekti GXS

Në një shikim, Project GXS është i ngjashëm me një nga shumë bloget e krijuara nga tifozët në anime. Por duke klikuar mbi indeksin sjell një listë mamuthësh të gjithë anime të listuara në faqe. Disa nga titujt ofrojnë shkarkime të drejtpërdrejta përveç përrallave.

13. Projekti Shana

Projekti Shana ju lejon të automatizoni shkarkimin e animeve kur të keni krijuar një llogari në faqe. Ajo ka një ndërfaqe të thjeshtë që ju lejon të kërkoni ose shfletoni nëpër listën e serive anime në dispozicion.

14.Shkarkime Torrent

Ndërsa TorrentDownloads nuk po mban ekskluzivisht përralla të anime, ai ka pjesën e tij të drejtë të titujve anime. Mbi 70,000 tituj të ndryshëm anime janë të organizuar në 28 nën-kategori. Anydo tifoz anime do të jetë i kënaqur nga bollëku i zgjedhjeve.

15. Torrentz2

Torrentz2 është si Google i përrua. Ai nuk pret ndonjë skedar por do t’ju tregojë në faqet që mbajnë titullin që po kërkoni. Betshtë basti juaj më i mirë kur po kërkoni seri anime që nuk duket se shfaqen diku tjetër.

Cila është faqja më e mirë e torrentit për të shkarkuar anime?

Fakti është, ka faqe të ndryshme përrua ku mund të shkarkoni anime. Sidoqoftë, disa site mund të vijnë nga të tjerët për sa i përket tipareve, përmbajtjes dhe aksesit. Për shembull, Bakabt ju lejon të lidheni me tifozët e tjerë të anime, por do t’ju duhet të aprovoni aplikacionin tuaj përpara se të merrni për të shkarkuar përralla të anime.

Nëse po kërkoni një sit miqësor për përdoruesit me një sasi të arsyeshme titujsh anime, duhet të provoni AniRena. Ajo përmban një listë të titujve anime të shoqëruar nga numri i farëruesve dhe leechers. Nuk ka nevojë të krijoni një llogari për të shkarkuar përruan.

Nëse preferoni faqet e përroit të thjeshtë dhe të thjeshtë, alternativa më e mirë është Anime Tosho. Ajo ka një listë të azhurnuar të përrallave të ngarkuar rishtas. Jo prejardhje të zbukuruara por thjesht një koleksion i madh i përrallave për adhuruesit e anime.

VPN më e mirë për Anime Torrenting

Nëse nuk jeni në gjendje të përdorni ndonjë nga faqet e torrenteve anime më lart ose të shkarkoni anime me një klient P2P, nuk jeni vetëm. ISP bllokojnë shkarkimet e torrenteve në disa vende pasi disa përdorues kanë abuzuar me teknologjinë e përroit në ndarjen e përmbajtjes që shkel të drejtat e autorit.

Por ka një mënyrë për të bërë censurimin, dhe është duke instaluar një VPN në pajisjen tuaj. Rrjeti VPN ose Virtual Private, ju lejon të lidheni me serverat e sigurt në vendet me qasje në faqet e torrenteve anime. Me fjalë të tjera, pajisja që po kërkoni nga merr adresën IP të një vendi tjetër, duke anashkaluar censurimin ISP.

Në të gjitha ndershmërinë, faqet e torrenteve anime nuk janë vendi më i sigurt për të qenë. Kur jeni duke përdorur softuer për torrenting nga peer-to-peering, adresa juaj e IP është e ekspozuar ndaj përdoruesve të tjerë të platformës. Kjo ju bën të prekshëm nga çdo sulm nga hakerat që ndodh të jenë në shënjestër të përdoruesve nga faqet e përroit.

Një VPN bën më shumë sesa ta fshehë praninë tuaj: ai kodon informacione me origjinë dhe shkon në pajisjen tuaj. Anydo hakerë që përgjon të dhënat tuaja do të ketë një detyrë të pamundur për të thyer enkriptimin.

Me sa thamë, jo të gjithë VPN-të janë miqësore për përrallat. Disa nuk mbështesin qasjen në faqet e përroit ose mund të kenë shpejtësinë e dekurajimit të lidhjes për përrua.

Për t’ju ndihmuar të filloni dhe të kënaqeni duke shkarkuar anime tuaj të preferuar, ne kemi përpiluar VPN më të mirë që ofrojnë mbështetje të madhe për faqet e përroit.

1. NordVPN

NordVPN është ndoshta një nga VPN-të më të mira për të siguruar praninë tuaj në internet. Disa nga serverat e tij janë të dedikuar për përdoruesit e P2P. Kur lidheni me serverë të aktivizuar për torrent, ju mbroheni me protokol shumë të sigurt ndërsa shkarkoni skedarët anime.

2. CyberGhost

CyberGhost ka një buton “Torrent Anonimisht” në programin e klientit i cili automatikisht krijon një lidhje me një server miqësor për torrent duke e mbajtur lidhjen të sigurt. Ju gjithashtu mund të konfiguroni veçorinë për të nxjerrë automatikisht programin P2P që po përdorni për të shkarkuar skedarë anime.

3. mbrojtës

assguard

Assguard është një i sapoardhur në tregun VPN, megjithatë ajo tashmë po fiton popullaritet në mesin e adhuruesve të përroit. Ju mund të shkarkoni me lehtësi anime përrua në ndonjë nga serverët e saj VPN. Assguard lejon deri në gjashtë pajisje për një llogari të vetme – përdoruesit do ta shohin se është i dobishëm gjatë shkarkimit në pajisje të shumta.

4. ExpressVPN

Presin shpejtësinë e shpejtë të shkarkimit me ExpressVPN, madje edhe me programin P2P. ExpressVPN ka 160 serverë në 94 vende, dhe ju mund të përdorni një klient torrenting duke u lidhur me ndonjë nga serverët. Do të mbroheni me kriptimin dhe protokollin me standarde industriale ndërsa shkarkoni anime.

5. IPVanish

IPVanish meriton kredi për lejimin e aktiviteteve përrua në të gjithë 1.300+ serverat e tij VPN. Dihet që ka shpejtësi mbi mesatare të lidhjes në rrjetin e tij të madh të serverëve, dhe nuk ka asnjë kufizim në shpejtësinë e torrentimit ose kufijtë e transferimit.

përmbledhje

Ndaloni së shikuari ngacmuesit ose mini-klipet e anime në YouTube. Tifozët e vërtetë të anime do të marrin pjesën e plotë dhe do të fillojnë të zhyten thellë në përvojën e personazheve.

Filloni të eksploroni se ku i përkasin tifozëve të vërtetë, duke eksploruar faqet e torpave anime që ne ju kemi rekomanduar. Fakti që këto site anime ekzistojnë për mjaft kohë do të thotë që përdoruesit t’u besojnë atyre.

Sigurisht, do të dëshironi t’i përdorni me kujdes këto site site përrua. Aq sa faqet përpiqen të japin më të mirën për komunitetet, gjithmonë ka disa karaktere me hije që përpiqen të bëjnë dëm.

Po, ne po flasim për hakerat dhe softverin me qëllim të keq që maskohet si skedarë anime. Dhe nuk është censura e vendosur nga disa vende, e cila i ndalon tifozët anime të hyjnë në atë që duan.

Merrni disa nga VPN-të më të mira që ne ju kemi rekomanduar për të fituar qasje në faqet më të mira të torrenteve anime. Do të duhet të anashkaloni censurimin në internet dhe të qëndroni të sigurt ndërsa po torrentoni animin tuaj të preferuar.

Ju nuk mund të ndihmoni që anime është kaq e varur, por ne ju kemi dhënë të gjitha njohuritë për të hyrë në dhjetëra mijëra tituj në internet. Nëse jeni një adhurues i vërtetë i anime, asnjë censurim nuk do të marrë në rrugën tuaj të shijoni karikaturat japoneze të animuara.

Pra, regjistrohuni tani në një VPN miqësore përrua.

VPNcoffee nuk kushtëzon ndarjen e paligjshme të skedarëve ose shkeljen e të drejtës së autorit. Edhe pse teknologjia e shkëmbimit të skedarëve P2P është e ligjshme, shumë nga skedarët e shkëmbyer përmes P2P janë me të vërtetë të mbrojtur nga të drejtat e autorit. Ngarkimi i këtyre skedarëve të mbrojtur nga të drejtat e autorit mund të ju rrezikojë një padi civile. Përderisa këto padi shpesh janë raste të veprimit në klasë, disa janë synuar për përdoruesit individualë në përpjekje për të bërë një shembull të tyre.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map