Ako šifrovať svoj e – mail – poslať zabezpečený e – mail cez Gmail Káva VPN


Je znepokojujúce, že takmer 300 miliárd e-mailov je odosielaných denne, väčšinou používateľmi, ktorí nikdy nespochybňujú riziko, že tak urobia. Ak používate e-maily na dôverné účely, mali by ste začať premýšľať, ako šifrovať svoj e-mail alebo poslať zabezpečený e-mail v Gmaile..

Nikdy si nemôžete dovoliť predpokladať, že internet je ružové miesto. S hackermi, ktorí sa pohybujú na ľahkých cieľoch, je možné využívať e-mailové systémy, čoho dôkazom sú bezpečnostné chyby, ktoré neustále vyrazia na povrch.

Predtým, ako kliknete na nasledujúci odkaz, prečítajte si tento článok a naučte sa, ako chrániť svoju správu pred zvedavými očami tretích strán a samotných poskytovateľov e-mailov..

Pokrývame nasledujúce:

Prečo šifrovať svoj e-mail?

Pre netechnických používateľov sa slovo „šifrovanie“Je technologický žargón, ktorý spúšťa obrázky, číslice a visiace zámky. Pri odosielaní e-mailu je šifrovanie proces premiešania správy na nezrozumiteľné údaje pomocou verejného kľúča príjemcu. Na rekonštrukciu údajov by príjemca potreboval súkromný kľúč.

Väčšina poskytovateľov e-mailov by mala nejaký druh šifrovania zabudovaný do ich serverov. Ak si nie ste istí, či váš poskytovateľ e-mailových služieb má šifrovanie zavedené, vyskúšajte ho. Posielanie nezašifrovaných e-mailov je otvorenou výzvou pre hackerov, aby zachytili a prečítali nechránený obsah.

Gmail a TLS Encryption

Ak používate Gmail, budete chránení šifrovaním TLS alebo Transport Layer Security. Ide o ochranu na úrovni prenosu, čo znamená, že váš e-mail je chránený, pokiaľ preskakuje medzi servermi k príjemcovi, takže posielate zabezpečený e-mail.

Teoreticky predvolené šifrovanie TLS používa 128-bitový kľúč, ktorý efektívne zabraňuje hackerom špehovať e-maily počas prepravy. Ale tu je úlovok. Šifrovanie TLS funguje iba vtedy, keď odosielateľ aj príjemca používajú službu Gmail. Ak posielate e-mail používateľovi, ktorý nie je službou Gmail, nebudete chránení šifrovaním TLS.

Aj keď ste chránení pomocou protokolu TLS, musíte si byť vedomí jeho obmedzenia ako šifrovania na úrovni prenosu. TLS chráni e-mail pri prenose medzi servermi. Keď sa dostane do poštovej schránky príjemcu, hrozí mu riziko, že ho budú sledovať tretie strany.

Šifrovanie TLS môže chrániť váš e-mail pred externými stranami, ale nijako nebráni spoločnosti Google v skenovaní vášho e-mailu na reklamné účely. Poskytovatelia e-mailov sú schopní skenovať a triediť váš e-mail, ak používate šifrovanie TLS.

Skutočnou hrôzou je však to, ako spoločnosť Google umožňuje stovkám vývojárov aplikácií prístup k miliónom doručených a prípadne ich zdieľať s firmami tretích strán. To len ukazuje, ako nedokonalé šifrovanie TLS zaisťuje vaše súkromie e-mailov.

End-to-end šifrovanie

Je ťažké predvídať, či sa objaví ďalšie fiasko s Gmailom, ale podľa histórie je lepšie byť v bezpečí ako ľúto. Ak chcete zabrániť službe Gmail alebo iným poskytovateľom v tom, aby snoopovali vašu doručenú poštu, budete potrebovať šifrovanie end-to-end. PGP je bežne používaný protokol na šifrovanie typu end-to-end.

Šifrovanie typu end-to-end chráni váš e-mail nielen pri prenose, ale aj pri ukladaní do poštovej schránky príjemcu. K obsahu e-mailu má prístup iba príjemca s platným súkromným kľúčom. Žiadna tretia strana vrátane poskytovateľa e-mailov nemôže kontrolovať e-maily chránené šifrovaním end-to-end.

Existuje niekoľko poskytovateľov zabezpečeného e-mailu ktoré poskytujú bezpečný e-mail s šifrovaním end-to-end. ProtonMail je známe meno pre používateľov, ktorí pri odosielaní e-mailov požadujú súkromie a anonymitu. Šifrované e-maily môžete odosielať aj používateľom, ktorí nepoužívajú účty ProtonMail. Vďaka tomu je e-mail bezpečnejší v porovnaní so šifrovaním na úrovni prenosu.

Je dôverný režim Gmail bezpečný?

V snahe poskytnúť bezpečnejšie prostredie pre odosielanie e-mailov spoločnosť Google zaviedla v roku 2018 dôverný režim. E-maily doručené so zapnutým dôverným režimom nemožno tlačiť, zdieľať, kopírovať ani posielať ďalej..

ako šifrovať e-maily odosielať zabezpečené Gmail

Môžete tiež nastaviť dobu platnosti e-mailu, kde sa potom automaticky odstráni z poštovej schránky príjemcu. Po zabezpečení ochrany e-mailu pomocou prístupového kódu sa zdá, že Gmail zvyšuje svoju bezpečnosť.

Hlbšia sonda do Dôverný režim ukazuje, že tieto vlastnosti poskytujú ochranu iba na úrovni povrchu. Dôverný režim nezabráni spoločnosti Google v skenovaní alebo čítaní e-mailov. Pôvodný koncept zostáva v priečinku odosielateľa aj s funkciou samočinného mazania.

Je spravodlivé povedať, že režim Dôverné informácie v službe Gmail neponúka dôvernosť v najprísnejšom zmysle. Ak potrebujete úplné súkromie, a to aj od samotného poskytovateľa e-mailu, budete potrebovať e-mailovú službu šifrovania end-to-end.

Ako šifrovať e-maily v Gmaile

Gmail je vo svojej podstate šifrovaná e-mailová služba na úrovni transportnej vrstvy a chráni vaše e-maily iba do určitej miery. Ak potrebujete úplnú ochranu a súkromie, budete musieť šifrovať e-maily v Gmaile šifrovaním end-to-end.

Existuje niekoľko doplnkov, ktoré umožňujú používateľom odosielať v službe Gmail úplne šifrované e-maily. Jeden taký populárny doplnok je FlowCrypt.

FlowCrypt je rozšírenie prehliadača určené na šifrovanie služby Gmail šifrovaním end-to-end. Po nainštalovaní FlowCrypt bude e-mail, ktorý odošlete, bezplatný z očí spoločnosti Google a ďalších strán. Môžete si zadarmo stiahnuť FlowCrypt a začať odosielať úplne šifrované e-maily. Flowcrypt tiež ponúka prémiový plán, ktorý odstraňuje obmedzenia bezplatnej verzie.

Tu je návod, ako používať FlowCrypt s Gmailom v prehliadači Google Chrome.

1. Prejdite na web FlowCrypt a kliknite na možnosť Získať rozšírenie Chrome.

2. Kliknutím na Pridať do prehliadača Chrome nainštalujte aplikáciu FlowCrypt.

3. Nastavte FlowCrypt pracovať s Gmailom. Na stránke nastavenia kliknite na položku Pokračovať do Gmailu. Vyberte požadovaný Gmail pre prácu s FlowCrypt.

4. Potom budete musieť vytvoriť nový súkromný kľúč alebo importovať existujúci. Ak ste novým šifrovaním, vyberte Nový šifrovací kľúč.

5. Zadajte passphrase. Použite kombináciu dlhých alfanumerických a symbolov na nastavenie silnej prístupovej frázy. Pokračujte kliknutím na Vytvoriť a Uložiť.

6. Zapíšte si prístupovú frázu na offline miesto. Je potrebné zabezpečiť váš účet FlowCrypt. Začiarknite políčko a pokračujte kliknutím na tlačidlo OK.

7. Teraz ste pripravení na odoslanie šifrovaného e-mailu v službe Gmail.

8. Spustite Gmail a vyhľadajte tlačidlo Secure Compose. Kliknutím na ňu začnete tvoriť plne šifrovaný e-mail.

9. Zobrazí sa zabezpečený skladateľ správ. Každý e-mail odoslaný v rámci tohto skladateľa bude šifrovaný od začiatku do konca.

Najlepšie VPN na použitie so zabezpečeným e-mailom

Použitie doplnkového šifrovacieho doplnku v službe Gmail je dosť dobré na to, aby ste z vášho e-mailu nevyzerali zvedavo. Pri prehliadaní alebo používaní iných aplikácií na vašom zariadení však musíte vedieť, že stále ste náchylní k počítačovým útokom..

Na zabezpečenie úplnej ochrany internetu bude po ruke sieť VPN. Anonymizuje vašu IP adresu a šifruje všetky informácie odoslané zo zariadenia. VPN dopĺňa bezpečný e-mailový systém a tu sú niektoré z najlepších VPN v okolí.

1. NordVPN

NordVPN svieti vo všetkých aspektoch, ktoré by sa dalo očakávať od slušnej siete VPN. Pracuje s 5244 servermi v 59 krajinách a je známe, že poskytuje neustále rýchle pripojenia. Pokiaľ ide o bezpečnosť, NordVPN sa spolieha na super bezpečné šifrovanie AES-256, ktoré je doslova nerozbitné.

S NordVPN by ste mohli byť úplne anonymní, pretože má prísne zásady neprihlásenia. Okrem toho má NordVPN so sídlom v Paname žiadne povinnosti dodržiavať zákony o uchovávaní údajov. Poskytuje tiež konkurenčné ceny, keď sa prihlásite na odber programov v rozmedzí 12 mesiacov a viac.

2. CyberGhost

CyberGhost, ktorý bol uvedený na trh pred desiatimi rokmi, poskytuje viac ako základné zabezpečenie internetu. Okrem šifrovania na vojenskej úrovni sa CyberGhost spolieha na svoje vlastné dátové centrá, aby poskytoval prístup VPN k viac ako 5500+ serverom.

CyberGhost tiež dôrazne podporuje streaming a torrenting. So zoznamom vyhradených serverov na takéto účely si môžete ľahko naladiť svoju obľúbenú službu streamovania alebo sťahovať torrent. Okrem podpory hlavných operačných platforiem je CyberGhost jednou z mála sietí VPN, ktoré je možné stiahnuť pre konkrétne smerovače.

3. SurfShark

Ponuka neobmedzeného počtu zariadení je charakteristickou črtou SurfShark. Prineste neuveriteľne nízku cenu a budete mať neodolateľnú sieť VPN. Surfshark vykazuje veľkú bezpečnosť, prísne súkromie a pôsobivú rýchlosť vo svojej sieti 1 000+ serverov v 61+ krajinách.

Surfshark poskytuje viac než len zabezpečenie bezpečného e-mailového prostredia. Je to vynikajúca sieť VPN, ak ste zanieteným používateľom siete Netflix. Vďaka jeho schopnosti obísť blokovanie siete Netflix a slušnú rýchlosť pripojenia je príjemným zážitkom streamovanie.

4. ExpressVPN

Podľa svojho názvu je ExpressVPN pravdepodobne jednou z najrýchlejších VPN v odbore. Má značne veľkú sieť 3 000+ serverov v 160 krajinách. ExpressVPN používa šifrovanie AES-256 na ochranu informácií smerovaných cez jeho servery.

ExpressVPN uplatňuje prísne zásady bez protokolovania, čo znamená, že nie sú uložené žiadne informácie, ktoré by vás spájali s aktivitami prehľadávania. Všetky jeho servery používajú RAM namiesto pevného disku, čo prakticky zaisťuje, že všetky údaje relácie sa po reštarte systému vymažú.

zhrnutie

Je chybou predpokladať, že odosielanie e-mailov v službe Gmail alebo iných poskytovateľov e-mailov je bezriziková záležitosť. Z nedávnych starostí sa zdá, že obavy zo skenovania a čítania vašich e-mailov bez vášho vedomia sú také závažné, ako keby ich nechali zachytiť hackeri..

Pochopenie rôznych typov šifrovania pomáha určiť správneho poskytovateľa e-mailov, ktorý poskytuje skutočné súkromie. Ak ste používali službu Gmail, pomáha vám nainštalovať doplnkový šifrovací doplnok, ktorý zaistí, že k správe nebude mať prístup nikto okrem vášho príjemcu..

Vytvorenie bezpečného e-mailového prostredia sa samozrejme rozširuje na prevenciu útokov mimo e-mailovú platformu. Používanie siete VPN vám pomôže prekonať potenciálne snooping na vašom zariadení.

Začnite šifrovať svoj e-mail teraz a nainštalujte si VPN pre dodatočnú ochranu.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map