A është mirë Avast VPN për torrent në 2019? Le ta kuptojmë! | Kafe VPN


Kur po përpiqeni të kuptoni se si ta përdorni Avast për përrua, kjo tregon se ndryshimet e mëdha po ndodhin në botën në internet. Një ditë, kur Interneti ishte i ri, një program antivirus i softuerëve (softver AV) ishte gjithçka që ju nevojitej për ta mbajtur kompjuterin tuaj të sigurt nga viruset e keqe.

Avast, siç e keni kuptuar me siguri, është një markë e njohur e programeve antivirus. Shanset janë, ju mund të jeni tashmë duke u pajtuar në antivirusin Avast për ta mbajtur kompjuterin tuaj të sigurt. Por fakti që kompania nisi Avast Secureline VPN P2P pesë vjet më parë, është një sugjerim delikate që të kesh një pjesë të softuerit antivirus nuk është e mjaftueshme, veçanërisht për përrallat.

Në këtë artikull, ne do të mbulojmë sa vijon:

Pse nuk është softver antivirus?

Torrentimi u zhvillua kur Interneti ishte me ritmin e breshkave. Megjithë lehtësinë që ofron për të shkëmbyer dhe shkarkuar skedarë të mëdhenj me ritmin tuaj, është një biznes me rrezik. Nëse keni fshirë gjysmën e skedarëve tuaj pas fillimit të një instaluesi në dukje “legjitime”, ju e dini se për çfarë po flasim.

Por viruset nuk janë shqetësimi i vetëm për përdoruesit e përroit në ditët e sotme. Disa skedarë që ndahen në mes të komunitetit të përroit mbrohen nga të drejtat e autorit. Ndërsa ne nuk e dënojmë shkeljen e të drejtës së autorit, nganjëherë mund të tërhiqeni në proces pa njohuri.

Privatësia është bërë miti më i madh në internetin modern. Të gjitha aktivitetet tuaja përrua mund të monitorohen nga ISP, qeveria dhe agjensitë e tjera të përmbarimit. Dhe, përdorimi i një programi përrues të softuerit vetëm rrit ndjeshmërinë tuaj.

A keni vënë re se adresa IP e çdo përdoruesi është e shënuar në programin e përroit kur po ndani ose shkarkoni një përrua? Ato adresa IP ekspozojnë identitetin tuaj në platformën e përroit. Nëse ndonjë hakerë po bie ndër përdoruesit e pafajshëm, ata do të kenë një ditë në terren me adresat IP të pambrojtur.

Edhe nëse i shpëtoni sulmeve ndërsa përroni, disa ISP-të mund të shpejtojnë shpejtësinë tuaj në internet. Programet torrenting si BitTorrent dhe uTorrent njihen për pushtimin e bandës së gjerë. Kjo shpesh qep ISP-të dhe ata ju ngacmojnë.

Futni VPN ose Virtual Private Network. VPN është një teknologji që krijon një lidhje të sigurt në internet për pajisjet tuaja duke përdorur enkriptim dhe mashtrim të adresës IP. Ai drejton informacionin përmes një rrjeti të serverëve VPN para se të lidhet me Internetin.

Në çast, ju nuk jeni më nën sytë e vigjilent të të tjerëve kur jeni duke shkarkuar një përrua. Edhe nëse të dhënat nga pajisja juaj janë përgjuar, nuk janë të kuptueshme për shkak të enkriptimit shumë të padepërtueshëm. Si rezultat, ju nuk e merrni shpejtësinë tuaj të goditur nga ISP-ja ose rrezikoni të kapeni me padi juridike.

Sigurisht, jo të gjithë VPN-të mbështesin aktivitete përrua. As nuk janë opsione të shkëlqyera për përrua. Një VPN duhet të përmbushë këto kritere që duhet të konsiderohen për përrua:

 • Politika pa log.
 • Nuk ka çështje të rrjedhjes DNS.
 • Shpejtësia e lidhjes së shpejtë.
 • P2P / Mbështetje Torrent.

Avast VPN, megjithatë, është ai që meriton një provë pasi plotëson kërkesat themelore. Por, a është Avast VPN opsioni më i mirë për të cilin ia vlen të pajtoheni? Lexoni më tej, dhe ne do të zhyten më thellë në përrua me VPN, veçanërisht me Avast VPN.

SHT Avast VPN Mirë për Torrenting?

Avast Secureline P2P VPN ose i njohur gjerësisht si Avast VPN u lançua në vitin 2014 nga një kompani që ka qenë në biznesin antivirus që nga viti 1988. isshtë e shkarkueshme në platformat operative të njohura si Windows, MAC, Android dhe iOS. Deri në pesë pajisje të ndryshme lejohen të lidhen me Avast VPN nga një llogari e vetme.

Por këtu janë arsyet pse ne mendojmë se duhet të provoni Avast VPN.

1. Politika e mos-logs

Për aktivitete përrua, do të siguroni që privatësia juaj të mbrohet me çdo kusht. Avast VPN ka një politikë pa log-e që siguron që asnjë informacion që identifikon përdoruesit e tij të mos ruhet në bazën e të dhënave të tij. Sidoqoftë, ai ruan regjistrat e lidhjeve, siç është përdorimi i brezit të bandës dhe kohëzgjatja e seancës për qëllime diagnostikuese.

2. Lidhje shumë të sigurta

Si një ofertë VPN nga një kompani me reputacion të softuerëve antivirus, do të zbuloni se Avast VPN ofron standarde ushtarake encryption AES-256. Bashkuar me protokollet OpenVPN ose IPSec, lidhja juaj është e pakalueshme në duart e hakerave ose ISP-ve kureshtar. Avast VPN është gjithashtu i lirë nga rrjedhjet DNS, një cenueshmëri e intimitetit që mund të ekspozojë adresën tuaj IP.

3. Shpejtësia e lidhjes mbresëlënëse

Për të gjitha llojet e përdorimit të VPN për përrua, shpejtësia është një faktor shpesh i nënvlerësuar. Një lidhje e ngadaltë do të thotë se duhet një kohëzgjatje thelbësisht më e gjatë përrua. Shpejtësitë e serverit të Avast VPN janë jashtëzakonisht të shpejta, duke e bërë VPN ideale për aktivitete përrua.

4. Serverë të përkushtuar për torrent

Në vend që të provoni secilin server për të zbuluar se cili punon për përrua, Avast VPN ka renditur ato që janë të dedikuara për qëllime të tilla. Do të zbuloni që lidhja me ndonjërën nga këto 8 vende ju jep mundësinë e hyrjes në përrua.

 • Praga, Republika Czecheke
 • Frankfurt, Gjermani
 • Amsterdam, Hollandë
 • New York City, New York
 • Miami, Florida
 • Seattle, Washington
 • Londër, Mbretëria e Bashkuar
 • Paris, Francë

5. Ndihma për thirrjet telefonike

Ju nuk do të merrni mbështetje telefonike me shumicën e VPN-ve. Në fakt, ne nuk mund të kujtojmë asnjë. Avast VPN ka një linjë telefonike të dedikuar për të cilën mund të arrini dhe të merrni ndihmë nëse nuk jeni aq të etur për të përdorur sistemin e tij të biletave.

Si të përdorni Avast Secureline VPN për Torrenting

Avast ka plane të ndryshme çmimesh në varësi të platformës që është e instaluar. Ato mbështeten nga politika e garancisë 30-ditore për kthimin e parave. Por ajo që është më interesante është se ju mund të shijoni një periudhë provuese 7-ditore falas për cilindo nga planet e saj.

Nëse keni dashur të provoni Avast VPN për p2p (përrua), mund ta bëni atë me paqe mendore duke ndjekur këto hapa.

1. Shkoni në faqen kryesore të Avast, klikoni Për Shtëpi → PC → SecureLine VPN. Ose ngarkoni Avast VPN nga kjo lidhje.

avast safeline vpn

2. Klikoni në Shkarkoni për PC button. (Ne jemi duke përdorur Avast VPN për p2p / torrenting në një PC).

shkarkoni avast safeline vpn

3. Instaloni Avast VPN në PC tuaj.

instaloni avast vpn

4. Pasi të përfundojë instalimi, filloni Avast Secureline VPN P2P. Klikoni në “OFF” buton.

nisë avast safeline vpn

5. Do të shfaqet një dialog, duke ju bërë që të zgjidhni planin e licencimit. zgjedh Filloni Gjyqin 7-Ditor.

avast vpn gjykim falas

6. Klikoni mbi Fillo pasi të aktivizohet licenca e gjykimit.

fillo me avast vpn

7. Në pultin e Avast SecureLine VPN, klikoni mbi Ndryshoni vendndodhjen në fund të ekranit. Zgjidhni një vendndodhje me të cilën shënohet P2P. Në rastin tonë, ne zgjodhëm Hollandën.

ndryshoni vendndodhjen avast vpn në modalitetin p2p

8. Prisni që Avast SecureLine të krijojë një lidhje. Do të merrni ekranin e mëposhtëm kur të jeni lidhur me sukses.

krijoni lidhje avast vpn

9. Pasi të lidheni me një server P2P miqësor me Avast VPN, mund të filloni klientin tuaj përrues dhe të filloni të ndani skedarë.

A lejon Avast VPN Torrentimin?

Në të gjitha ndershmërinë, Avast VPN kufizohet në anën e lartë kur bëhet fjalë për çmimet e planit të pajtimit. Duke marrë parasysh që periudha e provës zgjat vetëm 7 ditë, do të duhet të vendosni nëse të përmbaheni me Avast SecureLine për Torrenting ose të zgjidhni një prej VPN-ve tona të rekomanduara për përrua.

Për ta bërë më të lehtë vendimin tuaj, ne e vendosim Avast VPN kundër këtyre VPN-ve shumë të favorizuara, kështu që shikoni se si u përpoq në aspekte të ndryshme.

1. Rrjeti i serverëve

Avast VPN ka vetëm 55 servera të përhapur në 34 vende. Ky është një numër relativisht i ulët për sa i përket VPN-ve. NordVPN, ndoshta VPN më e njohur, krenohet me më shumë se 5,000 serverë në 60 vende ndërsa ExpressVPN, i njohur për shpejtësinë e tij mbresëlënëse, ka mbi 3,000 serverë të përhapur në 94 vende.

2. Siguria

Duke u zhvilluar nga një kompani me reputacion anti-virus, Avast VPN punëson encryption shumë të sigurt në formën e AES-256. Ajo transmeton të dhëna me protokollin OpenVPN ose IPSec, që është norma e VPN-ve. Shtë e sigurt të thuhet se siguria e Avast VPN rivalizoi VPN të tjerë të lartë si TorGuard dhe Access Internet në Internet, të cilat ne i rekomandojmë për përrua.

3. Mbështetje Netflix

Tifozët e Netflix do të zhgënjehen nga fakti që Avast Secureline nuk ofron mbështetje për shërbimin popullor të transmetimit të videove. Nëse keni nevojë për një VPN që funksionon si përrua dhe Netflix kudo që të jeni, NordVPN, Surfshark dhe ExpressVPN janë opsione të shkëlqyera.

4. Juridiksioni

Ndërsa Avast VPN ka një politikë mos-logs, fakti që ai është i vendosur në Republikën eke mund të mos përdorë disa përdorues. Republika Czecheke dihet se është miqësore me kombin me pesë sy, ku informacioni i inteligjencës ndahet midis qeverive. Nëse kjo ju shqetëson, vendosni për VPN si NordVPN ose ExpressVPN, të cilat bazohen në vendet që nuk kërkojnë VPN për të shkëmbyer të dhëna.

5. Shpejtësia

Avast Secureline (për Torrent) përmban një shpejtësi mbresëlënëse që e vendos atë të barabartë me disa nga VPN-të më të mira, si NordVPN, Hapësira në Internet private dhe ExpressVPN. Shtë thelbësore të keni një lidhje të arsyeshme të shpejtë për të shijuar përplasje për një VPN.

Shtë e qartë se Avast VPN mban të vetin kur bëhet fjalë për përrua. Por kur faktorizoni faktorin e çmimit, ju mund të dëshironi të hidhni një vështrim më të ngushtë në listën tonë të VPN-ve më të mira për përrua.

përmbledhje

Nëse ende po i përmbaheni softverit të vjetër antivirus të mirë për ta mbajtur kompjuterin tuaj të sigurt kur shkarkoni torrente, jeni shumë i ndjeshëm ndaj sulmeve në internet dhe ndërlikimeve të tjera ligjore. Instalimi i një VPN është thelbësore për të qëndruar i sigurt në internet ndërsa përrua.

Futja e Avast Secureline VPN për P2P / Torrenting tregon se një kompani e madhe softuerësh antivirus pranon që kërcënimet moderne kundërshtohen më mirë nga anonimiteti dhe kriptimi.

Avast VPN është projektuar me bashkësinë e torrenting në mendje me serverë P2P të dedikuar. Me shpejtësinë e lidhjes së lavdërueshme dhe kriptimin në shkallë ushtarake, përdoruesit e përroit mbrohen nga hakerat dhe sytë e këqij të autoriteteve.

Ndërsa Avast VPN është një VPN e mirë për përrua, fakti që është i vendosur në Republikën eke mund të shkaktojë shqetësim për disa përdorues. Gjithashtu, nuk është VPN më e mira që të keni nëse jeni me një buxhet të ngushtë.

Pavarësisht nëse ju jeni duke qëndruar me Avast VPN ose zgjedhni VPN-të tona të rekomanduara për përrua, nuk duhet të merrni rreziqe të pamatur duke torrentuar pa një.
Regjistrohu në Avast Secureline ose shiko këto VPN të larta për torrenting tani.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map