Najlepsze anonimowe narzędzie torrentowe: VPN, proxy lub listy blokujące / Peerblock?

Jeśli chcesz pobierać torrenty anonimowo, używane narzędzia mają duże znaczenie. Największe pytanie, jakie otrzymujemy, dotyczy tego, która oferuje lepszą ochronę, VPN lub proxy?


Pod wieloma względami są dość podobne (kieruj ruchem przez serwer innej firmy, ukrywając Twój adres IP). Istnieje jednak kilka kluczowych różnic, które mogą skłonić Cię do wybrania jednej z nich. I niektórzy bardzo ostrożni ludzie używają obu razem dla maksymalnej prywatności.

Ważna uwaga: na szczęście, nie musisz płacić dodatkowo lub wybierz jedno lub drugie. Kilka przyjaznych dla torrentów sieci VPN obejmuje zerową usługę proxy bez dodatkowych opłat. Możesz nawet używać obu jednocześnie!

Sieci VPN, które obejmują dostęp do serwera proxy Socks5: Nasze najlepsze typy to Prywatny dostęp do Internetu i NordVPN (Specjalna zniżka 72%)

Szybkie wprowadzenie do 3 opcji

Zanim zagłębimy się w szczegóły, oto krótki przegląd 3 narzędzi ochrony prywatności torrent oraz względnych mocnych i słabych stron każdego z nich:

PeerBlock / iBlocklist / Inne programy blokujące IP

Listy blokujące Torrent IP próbują zrobić jedną rzecz. Zapobiegaj połączeniom z niektórych „niepożądanych” adresów IP lub zakresów adresów IP. Teoria polega na tym, że jeśli potrafisz zidentyfikować „podejrzane” adresy IP, możesz je zablokować i zminimalizować ryzyko monitorowania pobierania plików torrent.

W rzeczywistości dosłownie niemożliwe jest zidentyfikowanie i zablokowanie każdego adresu IP, który może być złośliwy. A każda profesjonalna usługa monitorowania torrentów może uzyskać nowe adresy IP tak łatwo, jak to możliwe. Tymczasem listy blokowe składają się głównie z dobrych / nieszkodliwych rówieśników, co spowoduje spowolnienie prędkości i zmniejszenie dostępności.

Werdykt: Listy blokowe mogą być lepsze niż nic (ledwo), ale tak naprawdę nie jest to narzędzie do prywatności. I nie robi nic, aby anonimizować pobieranie torrentów. 

Proxy / Socks5 Torrent Proxy

Połączenie proxy to takie, które kieruje twój ruch z określonej aplikacji / programu (twojego klienta torrentowego) przez serwer innej firmy. Serwer proxy łączy się ze wszystkimi równorzędnymi torrentami w Twoim imieniu. Główną korzyścią jest to, że rówieśnicy zobaczą tylko adres IP serwera proxy. Twój „prawdziwy” adres IP pozostanie ukryty.

Najlepszym / najbezpieczniejszym typem proxy do torrentowania jest Socks5 (nie używaj proxy HTTP).

Serwer proxy pozwala, aby Twój adres IP Torrent był inny niż adres IP dla całego innego ruchu internetowego (dobre). Niestety większość torrentów nie szyfruje ich ruchu, więc Twój dostawca usług internetowych może nadal monitorować pobrane pliki, jeśli zechcą.

Werdykt: Serwer proxy jest jak VPN bez szyfrowania. Jest również nieco szybszy. Ukryje twój adres IP (najważniejsza funkcja prywatności). Twój dostawca usług internetowych nadal widzi, że korzystasz z torrentów (poprzez Deep Packet Inspection), więc osoby często pobierające torrenty mogą preferować VPN.

Polecane dostawcy Socks5: Prywatny dostęp do Internetu, NordVPN, IPVanish, Torguard. Przeczytaj nasz kompletny Przewodnik po torrentach.

VPN / wirtualna sieć prywatna

Wirtualna sieć prywatna kieruje CAŁY ruch internetowy przez zdalny serwer, który współdziała z Internetem (i równorzędnymi torrentami) w Twoim imieniu. Cała komunikacja między urządzeniem a serwerem VPN jest szyfrowana za pomocą niezwykle silnego szyfrowania.

VPN zapewnia najwyższy poziom ochrony i prywatności dla twoich torrentów. Osiąga dwie ważne rzeczy:

 • Ukryj swój prawdziwy adres IP przed torrentami (widzą adres IP serwera VPN).
 • Zaszyfruj całą aktywność internetową, aby Twój dostawca Internetu (ISP) nie mógł zobaczyć, co robisz / pobierasz online.

Wiele najbardziej przyjaznych dla torrentów sieci VPN obejmuje również subskrypcję usługi proxy SOCKS5. Możesz więc używać obu jednocześnie, zmieniając adres IP dwa razy i zachowując lokalny adres IP do przeglądania stron internetowych, ale pobierając torrenty z lokalizacji przyjaznej torrentom, takiej jak Holandia.

Listy blokujące Torrent IP (Peerguard, iBlocklist itp.)

Lista blokowanych adresów torrent IP to po prostu gigantyczna baza adresów IP, o których mówisz swojemu klientowi torrent (uTorrent, Vuze…), aby się nie łączył. Istnieje wiele różnych list bloków, a adresy IP zwykle pojawiają się na liście bloków z różnych powodów:

 • Nierezydentny adres IP
 • Szkoły / uniwersytety
 • Znane firmy monitorujące torrenty
 • Aktywność „podejrzana” z adresu IP

Co to jest lista bloków?

Idea list blokujących torrent polega na tym, że jeśli możesz utworzyć listę wszystkich adresów IP „BAD”, wówczas możesz łączyć się tylko z „bezpiecznymi” równorzędnymi użytkownikami.

Każde połączenie od „zablokowanego” partnera zostanie odrzucone i nie będą mogli się z Tobą połączyć, aby pobrać / uruchomić pliki torrent.

Wszystko to brzmi świetnie (ponieważ kilka list blokujących jest bezpłatnych), ale WIELE problemów z bezpieczeństwem sprawia, że ​​listy blokowe są prawie bezwartościowe…

Dlaczego listy blokujące torrent nie działają…

Istnieje wiele powodów, dla których nienawidzimy (i nigdy nie zalecamy) list blokujących. Oto najważniejsze:

 1. Zablokuj zdecydowanie zbyt wiele peerów (głównie bezpieczne adresy IP)
 2. Nieprawidłowi użytkownicy mogą nadal używać niezablokowanego adresu IP
 3. Torrenty mogą być monitorowane za pomocą DHT lub list śledzenia, nawet przez zablokowane adresy IP

1. Zbyt wiele zablokowanych adresów IP

Bądźmy szczerzy, większość rówieśników torrentów nie jest zagrożeniami. Nie chcą cię zarażać, monitorować ani hakować. Chcą tylko swobodnie udostępniać pliki torrent.

Ale listy najlepszych bloków torrentów zawierają MILIONY adresów IP. Czy wszyscy ci rówieśnicy są niebezpieczni??

Oczywiście nie.

To trochę jak strzelanie z pistoletu z zasłoniętymi oczami. Możesz dostać złego faceta, ale będzie dużo szkód ubocznych. I każdy „dobry” peer, który zablokujesz, zmniejszy liczbę dostępnych peerów, prędkości i czasy pobierania.

Jeśli połączysz wszystkie listy bloków, zablokujesz ponad 30% wszystkich adresów IPv4 na świecie.

2. Bad Peers po prostu użyje nowego „BEZPIECZNEGO” adresu IP

Niezwykle łatwo jest uzyskać nowy adres IP. Możesz użyć komercyjnej usługi VPN lub serwera proxy, aby zmienić adres IP w 5 sekund. Każda osoba / osoba, która zarabia na monitorowaniu pobierania torrentów, będzie miała niekończącą się podaż niezablokowanych adresów IP, aby kontynuować swoją działalność.

Nawet jeśli korzystasz z listy blokowania, która blokuje wszystkie komercyjne serwery VPN / proxy, mogą one po prostu użyć domowego adresu IP, uruchamiając domowy serwer VPN / proxy na routerze o wartości 100 USD lub uruchomić oprogramowanie monitorujące z adresu zamieszkania.

3. Zablokowani użytkownicy mogą nadal widzieć adresy IP pobierających

Aby połączyć się z rówieśnikami torrent, musisz znać ich adres IP. To pokazuje, że działa cały system p2p. Te adresy IP są gromadzone i udostępniane za pośrednictwem trackerów torrentowych, a także DHT (list peerless bez trackerów). I każdy może zobaczyć te listy użytkowników, niezależnie od tego, czy ich adres IP jest zablokowany, czy nie.

TLDR; lista blokująca NIE ZAPOBIEGA złym rówieśnikom zobaczyć twojego adresu IP torrenta i pobieranych plików. Urządzenia śledzące torrent mają już te dane. Jedyny dobrze rozwiązaniem jest użycie technologii, która faktycznie ukrywa twój adres IP (VPN lub proxy).

Virtual Private Network / VPN (najlepsza dla większości użytkowników)

VPN to najlepsze narzędzie do ochrony prywatności torrentów. Zobaczysz je polecane we wszystkich witrynach z najlepszymi technologiami, od Lifehacker, po Reddit, a nawet same witryny z torrentami.

Dlaczego?

VPN jest po prostu najlepszym narzędziem do pracy (i naprawdę łatwym w użyciu).

W tej sekcji omówimy, jak działa VPN, co dla Ciebie zrobi i jak wybrać najlepszą dla torrentów. Wybór odpowiedniej sieci VPN jest niezwykle ważny, ponieważ jest wiele takich, które nie są przyjazne dla torrentów, nawet te, które są wręcz oszustwami.

Prywatny dostęp do Internetu i IPVanish to dwie najlepsze i najbardziej renomowane opcje. Omówimy również innych.

W jaki sposób VPN zwiększa bezpieczeństwo pobierania torrentów (WAY)

Istnieją dwa główne sposoby monitorowania pobierania torrentów:

 1. Zbieranie adresów IP z roju torrentów (może to zrobić dowolna strona trzecia)
 2. Bezpośrednia kontrola ruchu internetowego (może to zrobić Twój dostawca usług internetowych lub administrator sieci)

Wysokiej jakości VPN może chronić przed tymi dwoma wektorami zagrożeń za jedyne 3,33 USD / miesiąc.

VPN chroni Twoją prywatność z torrentami, wykonując dwie czynności:

 1. Ukryj swój „prawdziwy” adres IP i zastąp go adresem IP serwera VPN w roju torrentów.
 2. Szyfruj 100% swojego ruchu internetowego, więc nawet twój dostawca Internetu (ISP) nie może monitorować twojego ruchu ani zobaczyć, jakie pliki pobierasz.

Brzmi prosto (i to jest naprawdę łatwy w użyciu). Ale jest też niesamowicie potężny. Dlatego użycie VPN rośnie wykładniczo, szczególnie w społeczności udostępniania plików.

Wybór „BEST” VPN dla torrentów

Na poziomie podstawowym większość usług VPN jest bardzo podobnych. Będą kierować twój ruch przez serwer innej firmy, przypisać ci nowy adres IP i szyfrować wszystkie dane przesyłane między urządzeniem a serwerem VPN. Ale to nie znaczy, że powinieneś po prostu użyć każdy VPN podczas torrentowania.

Nadal istnieją bardzo ważne różnice między standardowymi usługami VPN a tymi, które są idealne do torrentowania.

Oto niektóre z najważniejszych rzeczy do rozważenia:

Zasady rejestrowania

Większość sieci VPN prowadzi dzienniki. Oznacza to, że prowadzą rejestr historii połączeń, przypisanego adresu IP, lokalizacji serwera itp. Niektórzy nawet przechowują zapisy odwiedzanych witryn lub innych dzienników ruchu.

Jeśli sieć VPN przechowuje dzienniki adresów IP (ze znacznikami czasu), oznacza to, że istnieje wyraźne połączenie między tobą adres IP torrenta (przypisany przez VPN) I twój prawdziwy adres IP. Jeśli poważnie myślisz o prywatności, powinieneś wybrać VPN, który nie prowadzi żadnych dzienników.

Niektóre z naszych ulubionych VPN bez dziennika:

 1. Prywatny dostęp do Internetu (zasady rejestrowania faktycznie przetestowane w sądzie przez FBI)
 2. NordVPN
 3. IPVanish

Prędkość

Bez względu na to, co robisz online, chcesz uzyskać prędkość, za którą płacisz. Jeśli płacisz za połączenie internetowe 20 Mb / s, chcesz uzyskać większą prędkość po połączeniu z usługą VPN. Ale serwery i przepustowość są drogie, więc wiele „tanich” i „dożywotnich” usług VPN działa niezwykle wolno.

Istnieją usługi VPN z zerowym logowaniem, które są również dość szybkie, a my przetestowaliśmy PIA, Torguard i IPVanish przy prędkościach powyżej 50 Mb / s.

Inne funkcje

Wiele sieci VPN zawiera także inne funkcje, takie jak zabezpieczenie przed zabójstwem / ochrona przed wyciekiem adresu IP, serwery proxy Socks5 i serwery zoptymalizowane pod kątem p2p, które czynią je jeszcze lepszymi dla użytkowników torrentów. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj nasz kompletny przewodnik torrent VPN poniżej…

Czytaj dalej: Najlepsza lista najlepszych VPN dla Torrentów / P2P

Jak korzystać z VPN do torrentowania

Piękno VPN polega na prostocie. Chociaż rzeczywista technologia jest niezwykle złożona, wrażenia użytkownika są proste.

Wystarczy wykonać poniższe czynności, aby rozpocząć pracę za pierwszym razem.

 1. Zarejestruj się, aby uzyskać VPN
 2. Pobierz / zainstaluj oprogramowanie / aplikację VPN
 3. Uruchom aplikację
 4. Wybierz lokalizację serwera (zalecamy Szwajcaria / Kanada / Holandia)
 5. Kliknij Połącz (VPN przełączy twoje IP i automatycznie zaszyfruje twoje dane).
 6. Potok.

Jak wygląda VPN dla użytkowników:

Zasadniczo jest to aplikacja uruchamiana na komputerze. Wybierz dowolną lokalizację serwera:

Łączenie z serwerem kanadyjskim (IPVanish)

Łączenie z serwerem kanadyjskim (IPVanish)

Za 5-15 sekund nastąpi połączenie z preferowaną lokalizacją. Twój nowy adres IP zostanie wyświetlony w lewym górnym rogu oprogramowania (z IPVanish), a cała komunikacja będzie szyfrowana za pomocą 256-bitowego szyfrowania (w zasadzie nie do złamania).

Oprogramowanie IPVanish podłączone do Kanady

Połączono z lokalizacją serwera w Kanadzie

Otóż ​​to. Możesz teraz torrentować jak zwykle. Zazwyczaj jest to dobra opcja, aby włączyć przełącznik Kill, jeśli oprogramowanie VPN go posiada. Powinieneś również sprawdzić, czy Twoja tożsamość torrenta jest anonimowa, używając torrenta śledzącego IP.

Wady korzystania z VPN do torrentów

Chociaż VPN jest najlepszym narzędziem do tego zadania, wciąż istnieją pewne wady / kompromisy, o których należy pamiętać:

 • Połączenie z odległym serwerem spowoduje zmniejszenie prędkości
 • Szyfrowanie wykorzystuje przepustowość / moc obliczeniową (znów wolniejsze prędkości)
 • Twój adres IP torrenta i adres IP przeglądarki będą takie same

Nieznaczne zmniejszenie prędkości:

Wysokiej jakości VPN będzie miał dużo dostępnej przepustowości serwera, a prędkości powinny nadal być dość szybkie, ale nie oczekuj, że uzyskasz 100% twojego połączenia ISP. Na przykład, jeśli płacisz za prędkości 25 Mb / s, prawdopodobnie uzyskasz tylko 10-20 Mb / s podczas połączenia z VPN, w zależności od siły szyfrowania, której używasz i odległości (lub zatłoczenia) serwera VPN.

Prywatność i bezpieczeństwo mają swoje kompromisy i trzeba poświęcić trochę prędkości.

Ten sam adres IP dla przeglądarki internetowej i torrentów

To nie jest duży negatyw, ale należy o tym pamiętać. Ludzie zwykle używają serwera VPN w kraju przyjaznym dla torrentów, takim jak Szwajcaria lub Holandia. Ale teraz Twoja przeglądarka będzie również korzystać z tej lokalizacji IP, co oznacza, że ​​możesz otrzymywać zagraniczne wyniki Google (chociaż możesz zmienić ustawienia Google, aby zawsze wyświetlać wyniki z preferowanej lokalizacji).

Jeśli wolisz mieć osobny adres IP dla przeglądarki i torrentów, możesz dodać serwer proxy w kliencie torrent, zachowując połączenie z lokalnym serwerem VPN. To da ci adres IP lokalnego (dla tego samego kraju) dla większości działań internetowych i zmienisz adres IP torrenta na to, gdziekolwiek znajduje się serwer proxy torrent (zazwyczaj Holandia).

Socks5 Proxy

Drugą najlepszą opcją dla anonimowych torrentów jest proxy. Zamiast kierować 100% ruchu internetowego przez serwer innej firmy, serwer proxy zostanie skonfigurowany tylko w kliencie torrent.

Niemal wszyscy stacjonarni klienci torrentów obsługują połączenia proxy (tylko SOCKS5). Ponadto 2 aplikacje torrentowe na Androida (Flud i tTorrent) obsługują również anonimowe połączenia proxy.

Kluczowe informacje o serwerze proxy:

 • Zmienia adres IP dla 1 aplikacji (klient torrent)
 • Musi być proxy Socks5, aby działać poprawnie z równorzędnymi torrentami (nigdy nie używaj proxy HTTP)
 • Ukrywa, że ​​jesteś prawdziwym adresem IP od rówieśników torrent, ale nie szyfruje danych
 • Niektórzy klienci torrentów niepewnie kierują połączenia proxy

Jak działa serwer proxy torrent

Po prawidłowym skonfigurowaniu klient torrent będzie kierował całą komunikację równorzędną i śledzącą przez serwer proxy SOCKS5. Uczestnicy torrentu i urządzenia śledzące będą widzieć tylko adres IP przypisany przez serwer proxy, a nie twój prawdziwy adres IP.

Serwery proxy zazwyczaj nie mają wbudowanego szyfrowania, co oznacza, że ​​dane będą nadal odczytywane przez Twojego dostawcę usług internetowych. Zwykle nie stanowi to problemu (ponieważ nie monitorują aktywnie treści pobranych plików). Jednak niektóre torrenty blokują / przepustnicy niektórych dostawców usług internetowych. W takim przypadku powinieneś albo użyć VPN, albo włączyć wbudowane szyfrowanie swojego klienta torrent.

SOCKS vs. HTTP / HTTPS

Najlepszym typem proxy dla torrentów jest proxy SOCKS wersja 5 (SOCKS5). Jest to wielofunkcyjny protokół proxy, który może obsługiwać moduł śledzący i połączenia równorzędne. Nigdy nie należy używać serwera proxy HTTP (najczęstszego typu „bezpłatnego” serwera proxy).

Powód, dla którego nigdy nie należy używać serwerów proxy HTTP: Tylko proxy HTTP mogą transportować ruch HTTP. Mogą obsługiwać takie rzeczy, jak połączenia modułu śledzącego (które wykorzystują HTTP). Ale oni nie może obsłużyć połączeń równorzędnych. Wynika to z tego, że połączenia równorzędne wykorzystują TCP, który jest innym protokołem. Jeśli spróbujesz użyć proxy HTTP, większość klientów torrent po prostu zignoruje ustawienia proxy podczas łączenia się z peerami. Oznacza to, że rówieśnicy zobaczą Twój PRAWDZIWY adres IP, który jest poważnym zagrożeniem dla prywatności (i pokonuje cały cel używania proxy).

Nawet jeśli twój klient torrent nie przekierowuj połączenia proxy HTTP niepewnie, nadal nie będziesz w stanie połączyć się z peerami (ponieważ protokół HTTP nie działa w przypadku pobierania torrentów).

Podsumowanie: NIGDY nie używaj proxy HTTP do torrentowania. Zawsze używaj SOCKS5. Sprawdź nasze podsumowanie najlepszych dostawców skarpet5 poniżej.

Najlepsze usługi proxy Zero-Log Socks5

To nasze ulubione anonimowe usługi proxy Socks5 do torrentowania. Wszystkie są prawdziwymi usługami zerowania dziennika, co oznacza, że ​​nie rejestrują Twojej aktywności ani nie rejestrują przypisań adresów IP.

A najlepsza część…

Większość z tych subskrypcji proxy również obejmują usługę VPN bez dodatkowych opłat (Torguard jest jedynym wyjątkiem).

# 1 – IPVanish Proxy / VPN (najszybsza opcja)

IPVanish jest dostawcą VPN / Socks5 bez logowania z siedzibą w USA. Nie prowadzą żadnych dzienników i cieszą się opinią doskonałego oprogramowania i niewiarygodnie szybkich prędkości. Jeśli masz połączenie internetowe o przepustowości 50 Mb / s i chcesz zachować większą prędkość podczas połączenia z VPN, skorzystaj z IPvanish.

Pełna recenzja: Przeczytaj naszą pełną recenzję IPVanish dotyczącą testów szybkości, przeglądu oprogramowania i przewodnika konfiguracji.

Wszystkie subskrypcje obejmują zarówno usługę VPN, jak i usługę proxy (za tę samą cenę). Serwer proxy IPVanish ma siedzibę w Holandii i nie rejestruje adresów IP. Działa świetnie ze wszystkimi głównymi klientami torrent. Mamy nawet dedykowany przewodnik konfiguracji dla używania proxy IPVanish socks5 do torrentów.

# 2 – Skarpety NordVPN5 / VPN

NordVPN jest jedną z najlepszych wszechstronnych sieci VPN na świecie. Wszystkie subskrypcje obejmują zarówno usługę VPN, jak i usługę proxy (ponad 20 lokalizacji serwerów Socks5).

To prawdziwa sieć VPN z zerowym logiem z siedzibą w Panamie (raj dla prywatności). Będziesz zachwycony, gdy dowiesz się, że NordVPN jest jedną z ostatnich sieci VPN na świecie, która nadal współpracuje z Netflix. W rzeczywistości możesz odblokować ponad 50 usług przesyłania strumieniowego wideo, w tym Hulu, HBOgo, MLBtv i więcej!

OFERTA SPECJALNA: Zaoszczędź 72%, kupując 2-letnią subskrypcję NordVPN

NordVPN do torrentowania:

NordVPN ma serwery zoptymalizowane pod kątem p2p / torrent w ponad 10 krajach. Posiadają również przyjazne dla torrentów serwery SOCKS5 w ponad 10 krajach. Za pomocą NordVPN możesz mieć do 6 jednocześnie podłączonych urządzeń, co pozwala zabezpieczyć wszystkie urządzenia w ramach 1 subskrypcji.

Pełna recenzja: Przeczytaj naszą recenzję NordVPN, aby uzyskać więcej informacji o ich oprogramowaniu, szybkości i technologii SmartPlay.

# 3 – Prywatny dostęp do Internetu VPN / Socks5 (40 USD / rok)

Prywatny dostęp do Internetu w zasadzie wynalazł kategorię VPN z zerowym logiem i nadal jest jedną z najbardziej przyjaznych torrentom firm VPN / proxy na świecie. Są również niezwykle tanie, z rocznymi subskrypcjami kosztującymi zaledwie 3,33 USD miesięcznie.

Werdykt: proxy vs. VPN vs. Blocklist / Peerblock

Ostatecznie narzędzie, którego użyjesz do anonimizacji swoich torrentów, będzie osobistą decyzją. Jeśli najważniejsza jest szybkość (a mniej bezpieczeństwa), skorzystaj z serwera proxy. Jeśli cenisz większe bezpieczeństwo i / lub łatwość użytkowania, skorzystaj z VPN.

I pamiętaj, że listy bloków, takie jak peerguardian / peerblock, są niczym więcej niż rozwiązaniem typu bandaid. Nie oferują real prywatności i zwykle dają użytkownikom fałszywe poczucie bezpieczeństwa. Każdy poważny downloader torrentów powie ci, że VPN / Seedbox / proxy to tylko prawdziwa opcja na poważną prywatność.

Peerblock / PeerGuardian / Blocklists

 • Lista adresów IP do zablokowania
 • Jak bombardowanie dywanów, a nie precyzyjne celowanie
 • Nie szyfruje ruchu torrentowego ani nie zmienia adresu IP
 • Niebezpieczne zablokowane urządzenia równorzędne można łatwo odblokować, uzyskując nowy adres IP

Podsumowanie proxy

 • Zawsze używaj proxy SOCKS5 (serwery proxy HTTP kierują ruch torrentowy w sposób niepewny)
 • Ręcznie skonfigurowany w twoim kliencie torrent.
 • Brak wbudowanego szyfrowania, ale możesz użyć wbudowanego szyfrowania klienta torrent (zmniejszy liczbę dostępnych elementów równorzędnych).
 • Koszt około 4-6 USD / miesiąc.

I pamiętaj, że możesz zawsze używaj proxy i VPN jednocześnie, aby uzyskać wyjątkowo bezpieczne pobieranie torrentów. Głównym kompromisem w tej konfiguracji jest szybkość, ale nie cena. Wiele usług VPN obejmuje dostęp do proxy Socks5 bez dodatkowych opłat.

Podsumowanie VPN

 • Łatwo instalowany na większości urządzeń jako oprogramowanie / aplikacja
 • Wiele lokalizacji serwerów (niektóre sieci VPN mają ponad 100)
 • Silne szyfrowanie uniemożliwia dostawcy Internetu monitorowanie korzystania z Internetu
 • Spowolni nieco połączenie (z powodu szyfrowania i odległości od serwera)
 • Koszt: 3,33 USD + miesięcznie

Następny krok: Wybierz jedną z naszych najwyżej ocenianych firm Torrent VPN i zacznij bezpiecznie torrentować w mniej niż 10 minut.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map