Jak korzystać z IPVanish VPN (lub SOCKS5 Proxy) do bezpiecznego pobierania plików torrent

IPVanish jest NAJLEPSZYM wyborem dla użytkowników torrentów, którzy chcą szybkich, bezpiecznych i niemożliwych do zablokowania pobrań torrentów. Od 2014 roku są VPNami z zerowym logowaniem i cieszą się znakomitą reputacją w społeczności torrentów.


Ten przewodnik pokaże Ci dokładnie, jak skonfigurować IPVanish (i ulubionego klienta torrentów), aby zapewnić maksymalną prywatność podczas pobierania torrentów.

Ale najpierw: Upewnij się, że masz aktywną subskrypcję IPVanish! Jeśli jeszcze go nie masz, możesz zaoszczędź 60% na rocznych planach IPVanish.

Czego nauczysz się w tym przewodniku:

 1. Dlaczego IPVanish jest doskonałym wyborem dla prywatnych torrentów
 2. Optymalne ustawienia IPVanish VPN dla torrentów
 3. Jak aktywować i użyć przełącznika „zabicia”
 4. Jak korzystać z IPVanish (w zestawie) SOCKS5 Proxy podczas torrentowania

IPVanish jest świetny dla torrentów – oto dlaczego:

Aby kiedykolwiek osiągnąć status kultowego jako najwyżej oceniany torrent VPN (podobnie jak PIA), usługa VPN musi zapewniać następujące rzeczy:

 1. Polityka True Zero-Log (brak dzienników aktywności lub połączeń. Okres.)
 2. Torrenty specjalnie dozwolone (i brak zapisów zakazu częstych pobierania torrentów)
 3. Szybkie prędkości
 4. Aplikacje na wszystkie platformy, z których często korzystają użytkownicy p2p (Mac, Windows, Android)
 5. Socks5 Proxy (w zestawie bezpłatnie ze wszystkimi planami VPN)
 6. Wbudowany przełącznik zabijania, aby zapobiec wyciekom adresów IP

Wiele sieci VPN może ubiegać się o 3-5 takich funkcji, ale niewiele ma wszystkie 6. IPVanish dostarcza pod każdym względem i po bardziej przystępnej cenie niż konkurenci tacy jak ExpressVPN.

Zasady rejestrowania:

IPVanish nie monitoruje ani nie rejestruje żadnej aktywności online podczas połączenia z VPN. Nie przechowują nawet Twojego adresu IP po zakończeniu sesji ani serwera, z którym się łączysz. Wynika to z faktu, że prawo USA nie wymaga przechowywania danych użytkownika w sieciach VPN (tylko dostawcy usług internetowych).

Twój publiczny adres IP Torrenta to sposób, w jaki śledzona jest prawie cała aktywność torrentów na całym świecie. Jeśli używasz dostawcy dziennika zerowego, takiego jak IPVanish, zasadniczo nie ma żadnego związku między twoją prawdziwą tożsamością a publicznym adresem IP (IPVanish), który pojawia się w rojach torrentów.

Zasady dotyczące torrentów:

IPVanish w szczególności zezwala na aktywność p2p w swojej sieci. W rzeczywistości reklamują się jako najszybsza sieć VPN na świecie do torrentowania na jednej z najpopularniejszych stron docelowych (pokazanej poniżej).

IPVanish reklamowany jako najszybszy VPN do torrentowania

Wiele innych usług VPN nie jest tak wyraźnych w swoich zasadach dotyczących torrentów. Wiele osób sugeruje, że jest to niedozwolone lub pozostawia je w szarym obszarze. IPvanish zezwala na to i jest dostawcą pro-p2p.

Prędkość

Wynik testu prędkości IPVanish (Chicago, IL)

Wynik testu prędkości IPVanish (Chicago, USA)

Szybkie pobieranie pochodzące od wielu partnerów sprawia, że ​​Bittorrent jest tak niesamowity. Dlatego VPN nie powinien cię ani trochę spowalniać. Dzięki IPVanish byliśmy w stanie uzyskać ponad 90 Mbps podczas testowania na pobliskich serwerach (poniżej 1000 mil). To czyni ich jedna z najszybszych i najbardziej niezawodnych sieci VPN na świecie.

SOCKS Proxy

Serwer proxy SOCKS jest jak VPN dla jednej aplikacji (bez szyfrowania). Jest idealny dla bittorrenta i umożliwia nawiązanie połączenia dwóch przeskoków (VPN + proxy) dla dodatkowej prywatności (jeśli chcesz). IPVanish jest jednym z niewielu dostawców, którzy zawierają proxy SOCKS za darmo zamiast dodatkowych opłat. PIA i NordVPN to dwie inne osoby, które również zawierają tę funkcję.

W dalszej części tego przewodnika pokażemy, jak korzystać z serwera proxy IPVanish do torrentowania.

Wyłącznik awaryjny

Kill Switch to niezbędna funkcja bezpieczeństwa, którą wszystkie sieci VPN powinny zawierać w swoim oprogramowaniu. Po włączeniu aplikacja zabije dostęp do Internetu za każdym razem, gdy VPN się rozłączy. Zapobiega to przypadkowemu wyświetleniu twojego prawdziwego adresu IP rówieśnikom torrent.

Oprogramowanie IPVanish dla komputerów Mac, Windows i Android zawiera tę funkcję i można ją włączyć jednym kliknięciem.

Jak korzystać z IPVanish VPN podczas torrentowania

Jest to najpopularniejsza i najłatwiejsza metoda anonimizacji twoich torrentów. Jest bezproblemowy (nie wymaga konfiguracji klienta torrent) i jest bardzo bezpieczny.

Twój publiczny adres IP zostanie zastąpiony adresem IPVanish, a twoje pliki do pobrania torrentów zostaną zaszyfrowane 256-bitowym szyfrowaniem, dzięki czemu nawet Twój dostawca Internetu nie będzie miał pojęcia o WTF, który robisz online. 

Jeśli jesteś nieco bardziej ostrożny, możesz dodać serwer proxy SOCKS, jak pokazano w dalszej części tego przewodnika. 

Krok # 1: Otwórz aplikację IPVanish i wybierz (bezpieczną) lokalizację serwera

Zanim otworzysz swojego klienta torrent (ta metoda działa na każdym z nich), musisz połączyć się z serwerem VPN. Otwórz aplikację IPVanish na swoim urządzeniu i wybierz serwer, z którym chcesz się połączyć.

Zalecamy wybranie jednego z kraju przyjaznego torrentom, takiego jak:

 • Holandia
 • Szwajcaria
 • Meksyk
 • Hiszpania

Osobiście podoba nam się lokalizacja w Holandii i jest to wypróbowany i prawdziwy faworyt innych czołowych firm VPN p2p, takich jak prywatny dostęp do Internetu. Jednak ze względu na dużą aktywność Bittorrenta w tej lokalizacji prędkość może być nieco mniejsza. Jeśli tak, po prostu wybierz jedną z 3 innych opcji.

IPVanish VPN podłączony do serwera w Holandii

Połączono z lokalizacją serwera w Holandii (idealne dla torrentów)

Krok # 2: Włącz przełącznik zabijania

Ponad 99 procent wszystkich śledzonych działań torrentowych znajduje się w twoim publicznym adresie IP. Więc … jest bardzo ważne, aby twoje prawdziwe IP nigdy nie przeciekało do twoich rówieśników torrent, jeśli chcesz zachować swoją tożsamość podczas pobierania. Właśnie dlatego Zdecydowanie chcesz użyć funkcji Kill-Switch.

Aby włączyć przełącznik zabijania:

Iść do: Ustawienia> Połączenie

a następnie zaznacz pole „Kill Switch” (pokazane poniżej).

Jak włączyć funkcję IPVanish Kill Switch

Włącz Kill Switch w Ustawienia> Połączenie> Kill Switch

Ważna uwaga: Jeśli rozłączysz VPN, dostęp do Internetu zostanie zamknięty i nie będzie działać, dopóki:

 1. Połącz się ponownie z VPN (lub)
 2. Zresetuj kartę sieciową za pomocą menu rozwiązywania problemów

Ludzie często zapominają o tym po raz pierwszy (lub dwa). Nie zapomnij, a zaoszczędzisz dużo frustracji, próbując dowiedzieć się, co się stało z Twoim Internetem.

Krok # 3: Sprawdź swój adres IP Torrenta

Aby być bezpiecznym, sprawdzisz, jaki adres IP widzą twoi rówieśnicy torrentowi podczas łączenia się z twoim urządzeniem (inicjującym lub wymywającym). Aby to zrobić, wykorzystamy specjalny torrent śledzący i nasz samouczek dotyczący sprawdzania adresu IP podczas torrentowania.

Publiczny adres IP Torrenta wyświetlany przez moduł śledzący

Możesz użyć torrenta śledzącego IP, aby zobaczyć swój adres IP torrenta

Postępuj zgodnie z tym przewodnikiem i upewnij się, że adres IP pojawiający się w roju należy do IPVanish i nie jest twoim prawdziwym adresem IP.

Opcja 2: Użyj SOCKS5 Proxy IPVanish do torrentów

Około 2 lata temu (według naszej sugestii) IPVanish postanowił włączyć serwer proxy SOCKS5 z siedzibą w Holandii do wszystkich subskrypcji VPN. Ta funkcja jest najczęściej używana przez zapalonych użytkowników torrenta, aby dodać drugi przeskok IP (i drugą warstwę anonimowości) podczas torrentowania.

Ta metoda wymaga dodatkowej konfiguracji w kliencie torrent i powinna być używana tylko z klientami torrent, które nigdy nie ignorują ustawień proxy, gdy są włączone. Najlepszymi klientami do używania proxy SOCKS5 są:

 • uTorrent
 • Vuze
 • QBittorrent
 • Flud (Android)

Co musisz wiedzieć przed konfiguracją:

1: Ze względów bezpieczeństwa twoje hasło proxy jest inne niż hasło VPN

Nie martw się, w dalszej części tego samouczka pokażemy, jak uzyskać dane logowania do serwera proxy. Upewnij się tylko, że nie pominiesz tego kroku, bo inaczej nie będziesz w stanie prawidłowo się połączyć.

2: Ta metoda jest najlepiej stosowana z VPN

Serwer proxy nie ma żadnego szyfrowania, zmienia tylko adres IP. Podczas gdy twój klient torrent robi mają wbudowaną funkcję szyfrowania, jest naprawdę lekki, może nie szyfrować rzeczywistych pobrań i zmniejszy liczbę użytkowników.

Dlatego lepiej używać serwera proxy i VPN razem, aby uzyskać silne szyfrowanie z drugą zmianą adresu IP w celu zachowania prywatności.

Krok # 1: Uzyskaj nazwę użytkownika / hasło do serwera proxy

Ze względów bezpieczeństwa (ponieważ niezaszyfrowany serwer proxy przesyła hasła w postaci jawnego tekstu) IPVanish generuje jednorazowe dane uwierzytelniające, które są unikalne, więc dane logowania do sieci VPN nie są zagrożone.

 1. Zaloguj się do panelu sterowania IPVanish (z nazwą użytkownika / hasłem VPN)
 2. Przejdź do zakładki „SOCKS 5 Proxy”
 3. Znajdź tam swoje dane logowania. Możesz „Zresetować dane logowania”, aby w dowolnym momencie wygenerować nowe dane logowania.
 4. Pozostaw tę kartę otwartą, abyśmy mogli skopiować informacje do następnego kroku (konfiguracja)
Wygeneruj login proxy IPVanish socks5 w panelu konta

Uzyskaj poświadczenia logowania do serwera proxy SOCKS5 w panelu konta IPVanish

Krok # 2: Skonfiguruj proxy w swoim kliencie Torrent

W tym przewodniku wykorzystamy QBittorrent do demonstracji.

Uwaga:  Jeśli wolisz uTorrent lub Vuze, mamy instrukcje krok po kroku dla tych klientów w naszym przewodniku konfiguracji Torrent IPVanish SOCKS5.

1. Przejdź do Menu> Narzędzia> Opcje> Połączenie

2. Włącz UPnP lub wybierz określony port do przekazania

Możesz włączyć Universal Plug Play n Play (UPnP), który automatycznie przekieruje Twój ruch torrentowy do właściwego portu, lub możesz ręcznie skonfigurować przekierowanie portów dla określonego portu.

QBittorrent Port Forwarding vs uPnP

Skonfiguruj przekierowanie portów na Qbittorrent (zalecane uPnP)

3. Skonfiguruj ustawienia proxy

Nadal na karcie połączenia przewiń w dół do ustawień „Serwer proxy” i wprowadź następujące dane:

 1. Rodzaj: SOCKS5
 2. Gospodarz: ams.socks.ipvanish.com
 3. Port: 1080
 4. Użyj proxy do połączeń równorzędnych: tak
 5. Wyłącz połączenia nieobsługiwane przez proxy: tak
 6. Poświadczenie: tak
 7. Nazwa Użytkownika: Twoja nazwa użytkownika proxy
 8. Hasło: Twoje hasło proxy
Ustawienia proxy QBittorrent dla IPVanish Socks5

Optymalne ustawienia proxy dla IPVanish (klient Qbittorrent)

Krok # 3: Przetestuj proxy

Dobrym pomysłem jest sprawdzenie adresu IP torrenta za pomocą specjalnego torrenta śledzącego, aby upewnić się, że serwer proxy działa poprawnie. Możesz także pobrać testowy torrent typu open source, taki jak ten. Jeśli się pobiera, powinieneś iść.

Uwaga: Dobrym pomysłem jest również zrestartowanie klienta torrent po zastosowaniu ustawień proxy.

Podsumowanie i dodatkowe zasoby

Jeśli jesteś subskrybentem IPVanish, ten przewodnik zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby skonfigurować naprawdę bezpieczne pobieranie torrentów. Istnieje jednak kilka innych przewodników i samouczków, które możesz chcieć sprawdzić.

Dowiedz się, jak skonfigurować VPN na routerze: Zamiast ręcznie uruchamiać VPN na komputerze lub smartfonie, możesz zainstalować openvpn na kompatybilnym routerze VPN i chronić całą sieć za pomocą jednego połączenia. Możesz nawet włączyć wyłącznik awaryjny i kierować określone urządzenia do / z tunelu VPN.

Dowiedz się więcej o szyfrowaniu torrent: Wszystko, co musisz wiedzieć o wbudowanym szyfrowaniu (w kliencie torrent) w porównaniu z silnym szyfrowaniem VPN, można znaleźć w naszym przewodniku po szyfrowaniu Bittorrent.

Jeśli masz jakieś pytania, sugestie lub przypadkowe przemyślenia … zostaw komentarz poniżej!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map