En iyi anonim torrent aracı: VPN, Proxy veya Blocklists / Peerblock?

Torrentleri anonim olarak indirmek istiyorsanız, kullandığınız araç (lar) büyük bir fark yaratır. Ve elde ettiğimiz en büyük soru, daha fazla koruma, bir VPN veya Proxy sunan?


Birçok yönden oldukça benzerler (trafiğinizi 3. taraf bir sunucu üzerinden yönlendirerek IP adresinizi gizleyin). Ancak, birini diğerinden seçmenize yol açabilecek birkaç önemli fark vardır. Ve çok dikkatli bazı insanlar maksimum gizlilik için her ikisini birlikte kullanırlar.

Önemli Not: neyse ki, ekstra ödeme yapmak zorunda değilsin veya birini ya da diğerini seçebilirsiniz. Torrent uyumlu birçok VPN, ek bir ücret ödemeden sıfır günlük proxy hizmeti içerir. Her ikisini aynı anda bile kullanabilirsiniz!

Socks5 Proxy erişimi içeren VPN’ler: En iyi seçimlerimiz Özel İnternet Erişimi ve NordVPN (Özel% 72 indirim)

3 Seçenekinize Hızlı Giriş

Ayrıntılara dalmadan önce, 3 torrent gizlilik aracına ve her birinin göreli güçlü / zayıf yönlerine kısa bir genel bakış:

PeerBlock / iBlocklist / Diğer IP engelleyiciler

Torrent IP blok listeleri bir şey yapmaya çalışır. Belirli “istenmeyen” IP adreslerinden veya IP aralıklarından gelen bağlantıları önleyin. Teori şu ki, ‘şüpheli’ IP’leri tanımlayabilirseniz, bunları engelleyebilir ve torrent indirmelerinizin izlenme riskini en aza indirebilirsiniz..

Gerçekte, kötü niyetli olabilecek her IP adresini tanımlamak ve engellemek tam anlamıyla imkansızdır. Ve herhangi bir profesyonel torrent izleme hizmeti, yeni IP’leri olabildiğince kolaylaştırabilir. Bu arada, blok listeleri çoğunlukla daha düşük hızlara ve daha az kullanılabilirliğe neden olacak iyi / zararsız akranlardan oluşur.

Karar: Blok listeleri hiç olmamasından daha iyi olabilir (ancak), ancak bu gerçekten bir gizlilik aracı değildir. Torrent indirmelerinizi anonimleştirmek için hiçbir şey yapmaz. 

Proxy / Çorap5 Torrent Proxy

Proxy bağlantısı, trafiğinizi belirli bir uygulamadan / programdan (torrent istemcinizden) 3. taraf bir sunucuya yönlendiren bağlantıdır. Proxy sunucusu sizin adınızdaki tüm torrent eşlerine bağlanır. En büyük yararı, eşlerin yalnızca proxy sunucusunun IP adresini görmesidir. “Gerçek” IP adresiniz gizli kalacak.

Torrent için en iyi / en güvenli proxy türü Socks5’tir (HTTP proxy’lerini kullanmayın).

Proxy, Torrent IP adresinizin diğer tüm internet trafiği için IP’den farklı olmasına izin verir (iyi). Ne yazık ki, çoğu torrent trafiğini şifrelemez, bu nedenle İSS’niz istedikleri takdirde indirmelerinizi izleyebilir.

Karar: Proxy, şifrelemesiz bir VPN gibidir. Ayrıca biraz daha hızlı. IP adresinizi (en önemli gizlilik özelliği) gizleyecektir. İSS’niz hala (Derin Paket İncelemesi aracılığıyla) torrent kullandığınızı görebilir, bu nedenle sık torrent indiricileri bir VPN’i tercih edebilir.

Önerilen Çoraplar5 Sağlayıcılar: Özel İnternet Erişimi, NordVPN, IPVanish, Torguard. Komple yazımızı okuyun Torrent Proxy Kılavuzu.

VPN / Sanal Özel Ağ

Sanal Özel Ağ, internet trafiğinizin TÜMÜNÜ sizin adınıza internet (ve torrent eşleri) ile etkileşime giren uzak bir sunucuya yönlendirir. Cihazınız ile VPN sunucusu arasındaki tüm iletişim inanılmaz derecede güçlü şifreleme ile şifrelenir.

Bir VPN, torrentleriniz için size en yüksek düzeyde koruma ve gizlilik sağlar. İki önemli şeyi başarır:

 • Gerçek IP adresinizi torrent eşlerinden gizleyin (VPN sunucusunun IP’sini görürler).
 • İnternet sağlayıcınızın (İSS) ne yaptığınızı / çevrimiçi indirdiğinizi görememesi için tüm internet etkinliklerini şifreleyin.

Torrent uyumlu en iyi VPN’lerin çoğunda aboneliğinizle birlikte SOCKS5 proxy hizmeti de bulunur. Böylece her ikisini aynı anda kullanabilir, IP adresinizi iki kez değiştirebilir ve web’e göz atmak için yerel bir IP adresi tutabilir, ancak torrentleri Hollanda gibi torrent dostu bir konumdan indirebilirsiniz..

Torrent IP Engelleme Listeleri (Peerguard, iBlocklist vb.)

Bir torrent IP engelleme listesi, torrent istemcinize (uTorrent, Vuze…) bağlanmamanızı söylediğiniz dev bir IP adresi veritabanıdır. Birçok farklı blok listesi var ve IP’ler çeşitli nedenlerle bir blok listesine dahil olma eğilimindedir:

 • Konut Dışı IP adresi
 • Okullar / Üniversiteler
 • Bilinen torrent izleme şirketleri
 • Bir IP adresinden “Şüpheli” etkinlik

Engelleme Listesi nedir?

Torrent blok listelerinin ardındaki fikir, tüm “KÖTÜ” IP adreslerinin bir listesini oluşturabiliyorsanız, yalnızca “güvenli” eşlere bağlanabilirsiniz.

“Engellenen” bir arkadaştan gelen herhangi bir bağlantı reddedilir ve torrent dosyalarını indirmek / tohumlamak için size bağlanamazlar..

Tüm bunlar harika görünüyor (çünkü birkaç blok listesi ücretsizdir), ancak bir blok listeyi neredeyse değersiz yapan birçok güvenlik sorunu vardır…

Torrent Blok Listeleri neden çalışmıyor?

Blok listelerinden nefret etmemizin (ve asla tavsiye etmememin) birçok nedeni vardır. İşte en önemlileri:

 1. Çok fazla eş engelleyin (çoğunlukla güvenli IP’ler)
 2. Kötü eşler yine de engellenmemiş bir IP adresi kullanabilir
 3. Torrent’ler, engellenen IP’ler tarafından bile DHT veya izleyici listeleri aracılığıyla izlenebilir

1. Çok fazla engellenmiş IP adresi

Dürüst olalım, torrent arkadaşlarının çoğu tehdit değildir. Sizi enfekte etmek, izlemek veya kesmek istemezler. Sadece torrent dosyalarını özgürce paylaşmak istiyorlar.

Ancak en iyi torrent blok listeleri MİLYONLARCA IP adresi içerir. Bütün bu akranlar tehlikeli mi??

Tabii ki değil.

Gözleri bağlı bir makineli tüfek ateş etmek gibi. Kötü adamı alabilirsin, ama çok fazla teminat hasarı olacak. Engellediğiniz her “iyi” eş, kullanılabilir eş sayınızı, hızlarınızı ve indirme sürelerinizi azaltacaktır.

Tüm engelleme listelerini birleştirdiyseniz, dünyadaki tüm IPv4 adreslerinin% 30’undan fazlasını engellersiniz.

2. Kötü Eşler sadece yeni bir ‘GÜVENLİ’ IP adresi kullanacak

Yeni bir IP adresi almak inanılmaz derecede kolaydır. IP’leri 5 saniye içinde değiştirmek için ticari bir VPN hizmeti veya proxy kullanabilirsiniz. Torrent indirme işlemlerini izleyerek geçimini sağlayan herhangi bir kişi / kişi, iş işlemlerine devam etmek için hiç bitmeyen bir engelleme kaldırılmış IP kaynağı bulacak.

Tüm ticari VPN / proxy sunucularını engelleyen bir engelleme listesi kullansanız bile, 100 dolarlık bir yönlendiricide bir ev VPN / proxy sunucusu çalıştırarak veya bir IP adresinden izleme yazılımını çalıştırarak bir konut IP adresi kullanabilirler..

3. Engellenen eşler yine de indiricilerin IP’lerini görebilir

Torrent eşlerine bağlanmak için IP adreslerini bilmeniz gerekir. Bu, tüm p2p sisteminin çalıştığını gösterir. Bu IP’ler, torrent izleyicilerin yanı sıra DHT (izleyici olmayan eş listeleri) aracılığıyla toplanır ve paylaşılır. IP’leri engellenmiş olsun ya da olmasın, herkes bu emsal listelerini görebilir.

TLDR; bir engelleme listesi, kötü arkadaşlarınızın torrent IP adresinizi ve indirdiğiniz dosyaları görmesini engellemez. Torrent izleyicilerinde bu veriler zaten var. Tek iyi çözümü IP adresinizi (VPN veya proxy) gerçekten gizleyen bir teknoloji kullanmaktır.

Sanal Özel Ağ / VPN (çoğu kullanıcı için en iyisi)

VPN, en üst torrent gizlilik aracıdır. Bunların Lifehacker’dan Reddit’e kadar en iyi teknoloji sitelerinde önerildiğini ve hatta sitelerin kendilerinin önerildiğini göreceksiniz..

Neden?

VPN, iş için en iyi araçtır (ve kullanımı gerçekten kolaydır).

Bu bölüm bir VPN’in nasıl çalıştığını, sizin için ne yapacağını ve torrentler için en iyisini nasıl seçeceğinizi tartışacak. Doğru VPN’yi seçmek son derece önemlidir, çünkü torrent dostu olmayan pek çok kişi vardır, hatta bazıları açık dolandırıcılıktır.

Özel İnternet Erişimi ve IPVanish en iyi ve en saygın seçeneklerden ikisidir. Başkalarını da tartışacağız.

Bir VPN torrent indirmelerinizi (WAY) nasıl daha güvenli hale getirir?

Torrent yüklemelerinin izlenmesinin iki ana yolu vardır:

 1. Tor sürüsünden IP adresleri toplama (herhangi bir üçüncü tarafça yapılabilir)
 2. İnternet trafiğinizi doğrudan inceleme (İSS’niz veya ağ yöneticiniz bunu yapabilir)

Yüksek kaliteli bir VPN, bu tehdit vektörlerine karşı ayda 3,33 $ gibi düşük bir fiyata koruma sağlayabilir.

VPN, iki şeyi yaparak torrent gizliliğinizi korur:

 1. ‘Gerçek’ IP adresinizi gizleyin ve torrent yığınlarında VPN sunucusunun IP’siyle değiştirin.
 2. İnternet trafiğinizin% 100’ünü şifreleyin, böylece internet sağlayıcınız (İSS) bile trafiğinizi izleyemez veya hangi dosyaları indirdiğinizi göremez.

Kulağa basit geliyor (ve kullanımı gerçekten kolay). Ama aynı zamanda inanılmaz derecede güçlü. Bu nedenle VPN kullanımı, özellikle dosya paylaşım topluluğunda katlanarak büyüyor.

Torrent’ler için “BEST” VPN’yi seçme

Temel düzeyde, çoğu VPN hizmeti çok benzer. Trafiğinizi 3. taraf bir sunucu üzerinden yönlendirecek, size yeni bir IP adresi atayacak ve cihazınız ile VPN sunucusu arasında aktardığınız tüm verileri şifreleyeceklerdir. Ancak bu sadece kullanmanız gerektiği anlamına gelmez hiç Torrent kullanırken VPN.

Standart VPN hizmetleri ile torrent için ideal olanlar arasında hala çok önemli farklılıklar vardır.

Dikkate alınması gereken en önemli şeylerden bazıları şunlardır:

Günlük İlkesi

Çoğu VPN günlük tutar. Bu, bağlantı geçmişinizin, atanmış IP adresinizin, sunucu konumunuzun vb. Bir kaydını tuttukları anlamına gelir. Bazıları ziyaret ettiğiniz web sitelerinin veya diğer trafik günlüklerinin kayıtlarını bile tutar.

Bir VPN IP adresi günlüklerini tutarsa ​​(zaman damgalarıyla), bilgisayarınız arasında açık bir bağlantı vardır. torrent ip adresi (VPN tarafından atanır) ve senin gerçek IP adresi. Gizlilik konusunda ciddiyseniz, herhangi bir günlük tutmayan bir VPN seçmelisiniz.

Favori sıfır günlük VPN’larımızdan bazıları:

 1. Özel İnternet Erişimi (Günlük tutma politikası aslında FBI tarafından mahkemede test edilmiştir)
 2. NordVPN
 3. IPVanish

hız

Çevrimiçi ortamda ne yaparsanız yapın, ödediğiniz hızı elde etmek istersiniz. 20mbps internet bağlantısı için ödeme yaparsanız, bir VPN hizmetine bağlandığında bu hızın çoğunu almak istersiniz. Ancak sunucular ve bant genişliği pahalıdır, bu yüzden ‘ucuz’ ve ‘ömür boyu’ VPN hizmetlerinin çoğu inanılmaz derecede yavaştır.

Oldukça hızlı olan sıfır günlükli bir VPN hizmetleri var ve PIA, Torguard ve IPVanish’i 50mbps’nin üzerindeki hızlarda test ettik.

Diğer özellikler

Birçok VPN, torrent kullanıcıları için daha da iyi hale getiren kill-switch / IP sızıntı koruması, Socks5 proxy’leri ve p2p için optimize edilmiş sunucular gibi diğer özellikleri de içerir. Daha fazla bilgi için aşağıdaki torrent VPN kılavuzumuzu okuyun…

İleri Oku: Torrents / P2P için en iyi VPN’lerin nihai listesi

Torrent için bir VPN nasıl kullanılır

Bir VPN’nin güzelliği, basitliğidir. Gerçek teknoloji inanılmaz derecede karmaşık olsa da, kullanıcı deneyimi basit.

İlk kez kalkmak ve çalıştırmak için şu adımları izleyin.

 1. Bir VPN’e kaydolun
 2. VPN yazılımını / uygulamasını indirin / yükleyin
 3. Uygulamayı Çalıştırın
 4. Bir sunucu konumu seçin (İsviçre / Kanada / Hollanda öneririz)
 5. Bağlan’a tıklayın (VPN IP’nizi değiştirecek ve verilerinizi otomatik olarak şifreleyecektir).
 6. sel.

Bir VPN’in kullanıcılar için nasıl göründüğü:

Temel olarak yalnızca bilgisayarınızda çalıştırdığınız bir Uygulamadır. İstediğiniz herhangi bir sunucu konumunu seçin:

Kanada sunucusuna bağlanma (IPVanish)

Kanada sunucusuna bağlanma (IPVanish)

5-15 saniye içinde, tercih ettiğiniz konuma bağlanacaksınız. Yeni IP adresiniz yazılımın sol üst köşesinde gösterilecektir (IPVanish ile) ve tüm iletişim 256-bit şifreleme ile şifrelenecektir (temelde kırılmaz).

Kanada'ya bağlı IPVanish yazılımı

Kanada sunucu konumuna bağlı

Bu kadar. Artık normal şekilde torrent yapabilirsiniz. VPN yazılımınız varsa kill anahtarını açmak genellikle iyi bir seçenektir. Ayrıca bir IP izleme torrent kullanarak torrent kimliğinizi anonim olarak doğrulamanız gerekir..

Torrent’ler için VPN kullanmanın dezavantajları

Bir VPN iş için en iyi araç olsa da, farkında olmanız gereken bazı dezavantajlar / ödünleşmeler vardır:

 • Uzak bir sunucuya bağlanmak daha düşük hızlara neden olur
 • Şifreleme bant genişliği / bilgi işlem gücü kullanır (daha düşük hızlar)
 • Torrent IP’niz ve web tarayıcısı IP’niz aynı olacak

Hafif Hız düşüşü:

Yüksek kaliteli bir VPN çok sayıda kullanılabilir sunucu bant genişliğine sahip olacaktır ve hızlar hala oldukça hızlı olmalıdır, ancak ISS bağlantınızın% 100’ünü almayı beklemeyin. Örneğin, 25 mbps hızlar için ödeme yaparsanız, kullandığınız şifreleme gücüne ve VPN sunucusunun ne kadar uzak (veya kalabalık) olduğuna bağlı olarak, muhtemelen VPN’ye bağlıyken yalnızca 10-20 mbps alırsınız..

Gizlilik ve güvenliğin ödünleşimi vardır ve biraz hızdan ödün vermeniz gerekir.

Web tarayıcısı ve torrentler için aynı IP adresi

Bu büyük bir olumsuz değil, ama farkında olunması gereken bir şey. İnsanlar genellikle İsviçre veya Hollanda gibi torrent dostu bir ülkede VPN sunucusu kullanırlar. Ancak şimdi web tarayıcınız bu IP konumunu da kullanacak, yani yabancı google sonuçları alabilirsiniz (Google’ın ayarlarını her zaman tercih ettiğiniz konumdan gösterecek şekilde değiştirebilirsiniz).

Tarayıcınız ve torrentleriniz için ayrı bir IP adresiniz olmasını tercih ediyorsanız, yerel bir VPN sunucusuna bağlı kalırken torrent istemcisinin içine bir proxy ekleyebilirsiniz. Bu, çoğu web etkinliği için size yerel (aynı ülke) bir IP adresi verir ve torrent IP’nizi torrent proxy sunucusunun bulunduğu yere (genellikle Hollanda) değiştirir.

Çorap5 Proxy

Anonim torrentler için ikinci en iyi seçenek proxy’dir. İnternet trafiğinizin% 100’ünü bir üçüncü taraf sunucusu üzerinden yönlendirmek yerine, proxy yalnızca torrent istemcinizin içinde yapılandırılır.

Neredeyse tüm masaüstü torrent istemcileri proxy bağlantılarını destekler (yalnızca SOCKS5). Ayrıca, 2 android torrent uygulaması (Flud ve tTorrent) anonim proxy bağlantılarını da destekler.

Anahtar Proxy Bilgisi:

 • 1 uygulamanın IP adresini değiştirir (torrent istemcisi)
 • Torrent eşleri ile düzgün çalışmak için Socks5 proxy olması gerekir (asla HTTP proxy kullanmayın)
 • Torrent eşlerinden gerçek IP adresi olduğunuzu gizler, ancak verileri şifrelemez
 • Bazı torrent istemcileri proxy bağlantılarını güvenli olmayan şekilde yönlendirir

Bir torrent proxy’si nasıl çalışır?

Doğru yapılandırıldığında, torrent istemciniz tüm eş ve izleyici iletişimini SOCKS5 proxy sunucusu üzerinden yönlendirir. Torrent eşleri ve izleyicileri, gerçek IP’nizi değil yalnızca proxy sunucusu tarafından atanan IP adresini görür.

Proxy’lerde genellikle yerleşik şifreleme yoktur, yani veriler İSS’niz tarafından okunmaya devam eder. Bu genellikle bir sorun değildir (indirilenlerin içeriğini aktif olarak izlemedikleri için). Ancak, bazı İSS’lerin torrent trafiğini engelle / kısıtla. Bu durumda, bir VPN kullanmalı veya torrent istemcinizin yerleşik şifrelemesini açmalısınız.

SOCKS ve HTTP / HTTPS

Torrent’ler için en iyi proxy türü SOCKS sürüm 5 (SOCKS5) proxy’sidir. Bu, izleyiciyi işleyebilen çok fonksiyonlu bir proxy protokolüdür ve akran bağlantıları. Asla bir HTTP proxy kullanmamalısınız (en yaygın “ücretsiz” proxy türü).

Asla HTTP proxy’lerini kullanmamanızın nedeni: HTTP proxy’leri yalnızca HTTP trafiğini taşıyabilir. İzleyici bağlantıları (HTTP kullanan) gibi şeyleri işleyebilirler. Ama onlar akran bağlantılarını kaldıramıyor. Bunun nedeni, eş bağlantılarının farklı bir protokol olan TCP’yi kullanmasıdır. Bir HTTP proxy kullanmaya çalışırsanız, torrent istemcilerinin çoğu eşlere bağlanırken proxy ayarlarını yok sayar. Bu, eşlerin büyük bir gizlilik riski olan REAL ip adresinizi göreceği anlamına gelir (ve bir proxy kullanma amacının tamamını yener).

Torrent istemciniz bile değil HTTP proxy bağlantılarını güvensiz bir şekilde yönlendirirseniz, hâlâ eşlere bağlanamazsınız (çünkü HTTP protokolü torrent indirmeleri için çalışmaz).

Özet: Torrent için ASLA bir HTTP proxy kullanmayın. Her zaman SOCKS5 kullanın. Aşağıdaki en iyi çorap tedarikçilerinin özetine göz atın5.

En iyi Zero-Log Socks5 Proxy hizmetleri

Bunlar torrent için favori anonim Socks5 proxy hizmetlerimizdir. Hepsi gerçek sıfır günlük hizmetleridir, yani etkinliğinizi günlüğe kaydetmezler veya IP adresi atamalarınızın kayıtlarını tutmazlar.

Ve en iyi yanı…

Bu proxy aboneliklerinin çoğu da VPN hizmetini dahil et hiçbir ek ücret ödemeden (Torguard tek istisnadır).

# 1 – IPVanish Proxy / VPN (En hızlı seçenek)

IPVanish ABD merkezli bir sıfır günlük VPN / Socks5 sağlayıcısıdır. Hiçbir günlük tutmazlar ve mükemmel yazılımlar ve inanılmaz yüksek hızlar ile ünlüdürler. 50mbps + internet bağlantınız varsa ve bir VPN’ye bağlıyken hızınızın çoğunu korumak istiyorsanız, IPvanish ile devam edin.

Tam inceleme: Hız testleri, yazılıma genel bakış ve kurulum kılavuzu için IPVanish incelememizin tamamını okuyun.

Tüm abonelikler hem VPN hem de proxy hizmetini içerir (aynı fiyata). IPVanish’in proxy sunucusu Hollanda’dadır ve IP adreslerini günlüğe kaydetmez. Tüm büyük torrent istemcileri ile harika çalışır. Torrent’ler için IPVanish çorap5 proxy’sini kullanmak için özel bir kurulum kılavuzumuz bile var.

# 2 – NordVPN Çorap5 / VPN

NordVPN dünyanın en iyi çok yönlü VPN’lerinden biridir. Tüm abonelikler hem VPN hem de proxy hizmetini içerir (20’den fazla Socks5 sunucu konumu).

Panama merkezli gerçek bir sıfır günlük VPN’dir (bir gizlilik cenneti). Ve NordVPN’in dünyadaki Netflix ile hala çalışan son VPN’lerden biri olduğunu öğrenmekten heyecan duyacaksınız. Aslında Hulu, HBOgo, MLBtv ve daha fazlası dahil olmak üzere 50’den fazla video akışı hizmetinin engelini kaldırabilirsiniz!

ÖZEL TEKLİF: 2 yıllık NordVPN aboneliği satın aldığınızda% 72 tasarruf edin

Torrent için NordVPN:

NordVPN, 10’dan fazla ülkede p2p / torrent için optimize edilmiş sunuculara sahiptir. Ayrıca 10’dan fazla ülkede torrent dostu SOCKS5 sunucuları var. NordVPN ile aynı anda 6 adede kadar bağlı cihazınız olabilir ve tüm cihazlarınızı 1 abonelikte korumanıza izin verir.

Tam inceleme: Yazılımları, hızları ve SmartPlay teknolojisi hakkında daha fazla bilgi için NordVPN incelememizi okuyun.

# 3 – Özel İnternet Erişimi VPN / Çorap5 (40 $ / yıl)

Özel İnternet Erişimi temel olarak sıfır günlük VPN kategorisini icat etti ve hala dünyanın en torrent dostu vpn / proxy şirketlerinden biri. Ayrıca ayda sadece 3,33 ABD doları olan 1 yıllık aboneliklerle inanılmaz derecede ucuzlar.

Karar: Proxy ve VPN’ye karşı Blocklist / Peerblock

Sonunda, torrentlerinizi anonimleştirmek için kullandığınız araç kişisel bir karar olacaktır. Hız en önemliyse (ve güvenlik daha azsa) bir proxy ile gidin. Daha fazla güvenlik ve / veya kullanım kolaylığına değer veriyorsanız bir VPN ile devam edin.

Ve unutmayın, peerguardian / peerblock gibi blok listeleri bandaid bir çözümden başka bir şey değildir. Teklif etmiyorlar gerçek ve genellikle kullanıcılara yanlış bir güvenlik duygusu verir. Herhangi bir ciddi torrent indiricisi size bir VPN / Seedbox / proxy’nin bir tek ciddi gizlilik için gerçek seçenek.

PeerBlock / PeerGuardian / blocklists

 • Engellenecek IP adreslerinin listesi
 • Hassas hedefleme yerine halı bombalama gibi
 • Torrent trafiğini şifrelemez veya IP adresinizi değiştirmez
 • Tehlikeli engellenen eşler, yeni bir IP adresi alarak kolayca engellenebilir

Proxy Özeti

 • Her zaman bir SOCKS5 proxy kullanın (HTTP proxy’leri torrent trafiğini güvenli olmayan bir şekilde yönlendirir)
 • Torrent istemcinizde manuel olarak yapılandırıldı.
 • Yerleşik şifreleme yok ancak torrent istemcinizin yerleşik şifrelemesini kullanabilirsiniz (kullanılabilir eşleri azaltacaktır).
 • Aylık yaklaşık 4-6 $ maliyet.

Ve unutma, yapabilirsin her zaman son derece güvenli torrent indirmeleri için aynı anda bir proxy ve VPN kullanın. Bu kurulum ile ana takas hızdır, ancak fiyat değildir. Birçok VPN hizmeti ek bir ücret ödemeden Socks5 proxy erişimini içerir.

VPN Özeti

 • Yazılım / uygulama olarak çoğu cihaza kolayca kurulabilir
 • Birçok sunucu konumu (bazı VPN’lerde 100+ vardır)
 • Güçlü şifreleme, internet sağlayıcınızın internet kullanımınızı izlemesini önler
 • Bağlantınızı biraz yavaşlatacaktır (şifreleme ve sunucu mesafesi nedeniyle)
 • Maliyet: Aylık 3,33 ABD doları

Sonraki adım: En iyi puan alan Torrent VPN şirketlerimizden birini seçin ve 10 dakikadan kısa sürede güvenli bir şekilde torrent kullanmaya başlayın.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map