Najlepšie bezplatné VPN pre Android | Káva VPN


Ak čítate tento článok na svojom mobile, mali by ste sa obávať. Na rozdiel od toho, čo si myslíte, váš najnovší telefón s Androidom nemusí byť taký bezpečný, ako ste si predstavovali. V skutočnosti je bezpečné predpokladať, že mobilné telefóny sú menej bezpečné ako počítače. Výber je veľmi jednoduchý: používať bezplatnú (alebo platenú) sieť VPN alebo nie.

Používatelia mobilných telefónov výrazne prevyšujú počet ľudí, ktorí používajú konvenčné počítače. Takýto trend viedol k obavám o bezpečnosť, keďže kybernetické útoky na mobilných telefónoch, najmä tých, ktoré fungujú na platforme Android, sa na alarmujúcej úrovni zvyšujú..

Tak ako sofistikovaný ako váš telefón s Androidom, je to kačica na sedenie v rozsiahlej sieti internetu. Je to preto, že jej IP adresa je otvorenou knihou pre verejnosť a výmenu údajov medzi zariadením a webovými servermi je možné jednoducho zachytiť a interpretovať..

Z dôvodu zachovania bezpečnosti telefónov s Androidom používatelia používali VPN alebo virtuálnu súkromnú sieť. Tieto služby im umožňujú chrániť ich online aktivity pred zvedavými očami hackerov a vlády maskovaním IP adresy telefónov a tiež využívať niektoré z najbezpečnejších šifrovacích techník v priemysle..

Používatelia systému Android sa tiež rozhodli nainštalovať sieť VPN, aby získali prístup k obsahu s obmedzeným geografickým umiestnením. To znamená, že k obsahu Netflix v USA máte prístup, aj keď cestujete do zahraničia.

V tomto článku vás prevedieme výberom správnej siete VPN pre váš mobil a predstavíme vám zoznam najlepších bezplatných sietí VPN, ktoré fungujú v systéme Android:

Prečo potrebujete zariadenie VPN pre svoje zariadenie Android

Pre väčšinu ľudí v dnešnom vysoko prepojenom svete je niekoľko minút výpadku internetu nemysliteľné. To isté platí pre hodiny odchodu z domu bez mobilného telefónu. Priemerný jednotlivec trávi na svojom mobilnom telefóne viac ako 4 hodiny denne.

A vďaka vysokorýchlostnej verejnej sieti Wi-Fi, ktorá je ľahko dostupná, ste vždy pripojení k internetu tak či onak.

Aj keď je pripojenie na internet čoraz rýchlejšie a spoľahlivejšie, riziko počítačových útokov narástlo exponenciálne, najmä ak ste pripojení k verejnej sieti Wi-Fi. Verejné pripojenie Wi-Fi je známe tým, že ponúka málo alebo vôbec žiadne bezpečnostné funkcie, ako sú šifrovania, a vystavuje vás tak nebezpečným hackerom..

Ako sme už spomenuli, inštalácia VPN je užitočná pri zabezpečení vašej online bezpečnosti. Pokiaľ však ide o sieť VPN, budete na výber, pretože sú k dispozícii stovky konkurenčných produktov.

Niektoré z faktorov, ktoré určujú dobrú VPN, sú šifrovanie, rýchlosť, užívateľská prívetivosť a pripravenosť na Netflix. Toto je rozhodujúce, ak dúfate, že na prístup do siete Netflix v USA, keď ste v zahraničí, budete používať sieť VPN.

Tiež by ste si mali vybrať medzi platenými a bezplatnými sieťami VPN. Aj keď sme vždy zdôrazňovali, že platené siete VPN ponúkajú najbezpečnejšiu ochranu, niektoré bezplatné siete VPN sú slušnými rozhodnutiami, keď máte obmedzený rozpočet..

Vďaka tomu sú bezplatné VPN zvyčajne obmedzené vo svojich funkciách, ako je rýchlosť a počet serverov VPN. Základné zabezpečenie VPN by však nikdy nemalo byť ohrozené, či už vo bezplatnej alebo platenej verzii.

Najlepšie VPN zadarmo pre Android

Tu je niekoľko najlepších VPN zadarmo pre Android, ktoré chránia vašu online bezpečnosť.

1. Štít Hotspot

hotspot-shield-free-android-vpn

Štít Hotspot je známy svojou vysokou rýchlosťou a futuristickým užívateľským rozhraním. Aj keď sú verzie pre počítače dostupné s prémiovými cenami, pre Android je k dispozícii bezplatná verzia Hotspot Shield. Spravidla ide o skvelú sieť VPN na torrenting alebo prístup k sieti Netflix, hoci vo svojej bezplatnej aplikácii to môže byť obmedzené.

Po stiahnutí služby Hotspot Shield Free budete značne chránení funkciou zabezpečenia VPN. Využíva AES-256, prakticky nerozbitnú šifrovaciu techniku ​​na utajenie vašich údajov pred verejnosťou. Pri zavádzaní bezplatnej siete VPN ste v USA obmedzení iba na jeden server.

Aj keď bezplatná verzia VPN nie je taká rýchla ako jej platený náprotivok, na svojom mobile môžete očakávať slušnú rýchlosť prehliadania. Bezplatná sieť VPN vás tiež obmedzuje na limit 1 GB údajov denne, čo znamená, že nie je vhodné na streamovanie obsahu. Okrem toho ste tiež obmedzení na jedno pripojenie namiesto piatich platených verzií.

2. TunnelBear

tunnelbear-free-android-vpn

Ak potrebujete bezplatnú sieť VPN v systéme Android, ktorá je rovnako bezpečná ako jej platená verzia, mali by ste sa pozrieť na službu TunnelBear. Táto sieť VPN je k dispozícii zadarmo a jej jediným obmedzením je dátový limit 500 MB mesačne. Okrem toho je bezplatná verzia určená ako prostriedok na vyskúšanie rôznych funkcií aplikácie TunnelBear.

Môžete si byť istí, že v telefóne s TunnelBear zostanete v bezpečí a anonymne. Používa protokol OpenVPN a šifrovanie AES-256, čo je kombinácia, ktorá zaisťuje úplnú bezpečnosť pomocou VPN. Aplikácia TunnelBear netrpí žiadnym únikom DNS, ktorý by inak mohol ohroziť vašu polohu.

Tunnel Bear má tiež neuveriteľne pohotovú zákaznícku podporu, hoci to isté sa nedá povedať o rýchlosti pripojenia. Možno máte problémy so streamovaním médií na serveri TunnelBear a nepodporuje Netflix, a to ani v jeho platenej verzii. Ak je však hlavným problémom bezpečnosť, táto sieť VPN je pre vás.

3. Zabezpečenie

Táto aplikácia s pomenovaním jazyk-in-face je výkonným nástrojom, pokiaľ ide o UX v VPN. Použiteľnosť je najlepšou súčasťou Assguarda. Môže vás zaujímať akákoľvek aktivita používateľa – môžu ju nájsť medzi mnohými skratkami. Či už ide o bezpečné a anonymné prehliadanie alebo odblokovanie VoIP, sociálnych sietí, sledovanie amerického Netflixu. Je rovnako užívateľsky prívetivý pre používateľov zoznámených s VPN a začiatočníkov, ktorí sa snažia pridať túto službu k svojim obľúbeným. Pre tých, ktorí stále váhajú, ktoré funkcie potrebujú, aby si mohli vychutnať svoje skúsenosti s VPN, má Assguard jasné tipy a rady.

Klient Assguardu pre Android je dostatočne intuitívny, aby navrhol najoptimálnejší server založený na vašej polohe, aby ste sa pri každej aktivácii skratiek ubezpečili, že ste sa okamžite pripojili. Momentálne je k dispozícii iba v 18 krajinách, ale tím sľubuje viac aktualizácií v roku 2020.

4. ProtonVPN

protonvpn-free-android-vpn

Keď najlepší vedci z CERN a Harvard Ph.D. vedci sa rozhodli vybudovať VPN, výsledkom je VPN s neprekonateľnou bezpečnosťou vo forme ProtonVPN. Kombinuje OpenVPN a AES-256, čím poskytuje na vašom mobilnom telefóne bezpečnosť podobnú banke. Uisťujeme vás tiež, že žiadna z vašich online aktivít nie je prihlásená do jej pravidiel.

Bezplatný ProtonVPN v systéme Android je obmedzenou verziou platených náprotivkov. Jedným z kľúčových obmedzení, ktoré môže ovplyvniť zážitok z prehliadania, je rýchlosť pripojenia. Strednú rýchlosť pripojenia sa vám podarí iba v sieti VPN zadarmo. Ste tiež obmedzený na 1 zariadenie a prístup k serverom v 3 krajinách.

Aj keď pre bezplatnú verziu nie je k dispozícii žiadny limit na prehliadanie, môžu sa vyskytnúť problémy so streamovaním filmov kvôli priemernej rýchlosti pripojenia. Od tejto VPN, ktorá vyniká špičkovou bezpečnosťou, môžete očakávať včasnú zákaznícku podporu.

5. FinchVPN

finch-free-android-vpn

Kvóta dát pre bezplatnú sieť VPN môže byť vysoko obmedzujúca pre prehliadanie webu. FinchVPN je však obzvlášť štedrý, pokiaľ ide o bezplatnú verziu aplikácie VPN pre Android. Zaregistrovaním bezplatného plánu získate 3 GB údajov mesačne, čo je výrazne viac ako v prípade niektorých jeho konkurentov.

Program zadarmo vás tiež obmedzuje na počet serverov, ktoré by ste mohli použiť na 5 namiesto 20 pre prémiových používateľov. Okrem toho žiadny z bezplatných serverov nemôže prenášať obsah z Netflixu. Prekvapivo má FinchVPN slušnú rýchlosť pripojenia pri testovaní z rôznych serverov.

FinchVPN podporuje OpenVPN aj starší protokol PPTP. Budete chcieť zvoliť prvú, pretože je známe, že má problémy so zabezpečením a je možné ju využiť. Pokiaľ ide o užívateľské rozhranie, môžete očakávať jednoduchú a funkčnú aplikáciu, ktorá sa ľahko naviguje.

TOP 5 platených aplikácií pre Android VPN

zhrnutie

Je pravda, že väčšina používateľov telefónov s Androidom nevie o rizikách, ktorým sú vystavení pri pripojení na internet. Skutočnosť, že sú často pripojení k verejným sieťam Wi-Fi, ich ďalej privádza na milosť proti škodlivým hackerom.

VPN je vynikajúci nástroj, ktorý pomáha používateľom systému Android zostať v bezpečí online a nárast počtu poskytovateľov VPN iba ukazuje, že bezpečnostná hrozba je skutočná. Uzatvorením svojej adresy IP a šifrovaním údajov, ktoré tečú do internetu, už užívatelia nie sú zraniteľní voči počítačovým útokom.

Pre niektorých používateľov môže byť výber VPN pre Android dilema. Aj keď platené VPN ponúkajú najlepšie zabezpečenie a funkcie, finančné rozhodnutia môžu často ovplyvniť ich rozhodnutie. Medzitým by niektorí používatelia chceli vyskúšať funkcie a zaplatiť, iba ak sú s touto skúsenosťou spokojní.

Aj keď bezplatné siete VPN môžu mať obmedzené funkcie, bezpečnosť služby nemôže byť ohrozená. To znamená, že bezplatné VPN musia mať vysoko bezpečné šifrovanie, čo prirodzene ukazuje na AES-256 a bezpečný protokol OpenVPN..

Uviedli sme niektoré z najlepších bezplatných sietí VPN, ktoré sú kompatibilné pre Android, a sú vysoko odporúčané, ak dúfate, že zostanete mimo radaru hackerov a zvrhlých vlád..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map