Hoe om die vinnigste DNS-bedieners vir PS4 te kies (en verhoog die snelheid tot 50%)

As u die verkeerde DNS-bediener vir u PS4 of Xbox One gebruik, kan u u pingtyd verpletter, of erger – u aansluitingsnelheid verlaag.


In werklikheid gebruik die meeste spelers net die standaard-DNS-bedieners wat u ISP (internetverskaffer) toewys, en dit is byna nooit die vinnigste DNS-bedieners nie.

Maar die goeie nuus is dat u kompetisie stadiger is as wat nodig is, wat beteken dat u die wenke in hierdie gids vinnig en permanent kan volg kry ‘n werklike spoedvoordeel op jou vyande.

Afdelings in hierdie artikel:

  1. Wat is DNS en waarom dit die PS4- / Xbox-snelheid beïnvloed (selfs as u dink dat dit nie behoort te wees nie)
  2. Die beste DNS-bedieners van die derde party
  3. Hoe om die vinnigste DNS-bediener te vind vir jou
  4. Hoe u u DNS-bedieners kan verander
    • PS4
    • Xbox

In plaas daarvan om ‘n aparte gids vir elke speletjie-stelsel te skryf, het ons almal in een uiteindelike hulpbron gekombineer. Slaan gerus die toepaslike aanwysings vir u voorkeur-speelplatform aan:

  • DNS vir PS4
  • DNS vir Xbox

Wat is DNS en waarom dit die snelheid beïnvloed?

Wat is DNS

DNS staan ​​vir ‘Domain Name System’ en dit is basies ‘n telefoonboek vir die internet. DNS-bedieners sê vir u PS4 / Xbox waar speletjie-bedieners (of webwerwe) fisies op die internet geleë is. Wanneer u ‘n speletjiebediener, ‘n speletjiegenoot of ‘n webwerf kontak, sal u DNS gebruik.

Wat het DNS met spoed te doen?

Elke keer as u PS4 / Xbox ‘n DNS-opsoek doen, sal dit ‘n sekere tyd duur, gebaseer op hoe ver en hoe gelaai die bediener is. Maar DNS-navrae gebeur nie eintlik nie daardie dikwels.

Kan die verkeerde DNS-bediener dus ook u spoed en pingtyd verlaag?

Dit blyk dat dit wel kan, ‘n feit wat oor en oor bevestig is deur spelers wat die moeite doen om hul instellings te toets en aan te pas. Die redes waarom dit werk, is nie onmiddellik duidelik nie. Dit is die beste manier waarop ek kan verduidelik wat aangaan:

Die beste gratis DNS-bedieners

Dit is hierdie vinnigste, gratis DNS-bedieners wat almal kan gebruik om sensuur te ontduik en om spoed te verbeter tydens die spel.

Kyk na die volgende afdeling waar ons sal wys hoe om die vinnigste DNS vir u ligging te toets en te kies (die optimale bediener is anders vir almal).

As u ook op soek is na die vinnigste oplossing (sonder toetsing) met ordentlike resultate, kies ook een Cloudflare of GoogleDNS. Hulle behaal deurgaans een van die vinnigste.

DNS-aanbiederPrimêre DNSSekondêre DNS
Cloudflare1.1.1.11.0.0.1
Comodo SecureDNS8.26.56.268.20.247.20
DNSAdvantage156.154.70.1156.154.71.1
dyn216.146.35.35216.146.36.36
FreeDNS37.235.1.17437.235.1.177
Google8.8.8.88.8.4.4
Vlak 3209.244.0.3209.244.0.4
OpenDNS208.67.220.220208.67.222.222
OpenNIC23.94.60.240128.52.130.209
Ongesensureerde DNS91.239.100.10089.233.43.71
Verisign64.6.64.664.6.65.6
Yandex77.88.8.877.88.8.1

Hoe om DNS-spoed te toets

Daar is twee maniere waarop u die beskikbare DNS-bedieners kan toets om uit te vind watter een die vinnigste vir u is.

  1. Outomatiese toets met behulp van Namebench: Gebruik hierdie gratis Google-sagteware vanaf 2010 om verskeie DNS-bedieners outomaties (en herhaaldelik) te toets om spoed en responstyd te meet.
  2. Handtoets: Verander DNS-bedieners een vir een op jou PS4 of Xbox en toets dit individueel.

As u baie ernstig is oor spoed, wil u hierdie twee metodes kombineer. Begin eers Namebench om die drie vinnigste opsies te kry, en toets dit dan met die hand op u spelstelsel om te sien watter vaar die beste in die regte wêreldomstandighede.

Volg die instruksies hieronder om die namebench te installeer en te gebruik. Gebruik die handleiding in die volgende afdeling vir handmatige toetsing, wat u sal leer hoe om DNS-instellings op u voorkeur-spelstelsel te verander.

Hoe u die vinnigste DNS kan vind met behulp van Namebench

Namebench was ‘n klein sideprojek van Google (nie vir wins nie) wat gratis in die openbaar vrygestel is. Die kode is nie sedert 2010 opgedateer nie, so daar is ‘n paar onduidelikhede, maar dit werk steeds perfek vir ons doeleindes.

1. Laai Namebench af en installeer dit

Hier is die aflaaiskakels vir die finale Mac- en Windows-vrystellings van Namebench, of u kan die amptelike aflaaibladsy besoek om die weergawe wat u wil installeer.

Onttrek en voer die installeerder (Windows) uit of sleep die .dmg na u toepassingsmap (Mac) om Namebench te installeer.

2. Die toets uitvoer

Om u lys met moontlike DNS-bedieners te toets, kopieer en plak (of tik) die IP-adresse in die ‘Naamversieners’-veld van Namebench. Die IP-adresse moet deur ‘n komma en ‘n spasie geskei word.

U kan ook die vakke opsioneel merk om:

  1. Toets outomaties die gewildste (in 2010) globale DNS-verskaffers soos GoogleDNS en OpenDNS
  2. Toets plaaslike (nie-globale) DNS-bedieners (neem langer).

Bron van navrae: Kies watter webwerwe / statistiek u toets. Ons hou van die top 2,000 Alexa-toets.

Aantal navrae: Hoeveel keer sal elke bediener getoets word (om die akkuraatheid te verhoog). 50 is ‘n goeie plek om te begin. Hoe hoër die getal, hoe langer sal die toets duur.

4. Begrypende Namebench-uitslae

Nadat die toets voltooi is (dit kan langer as ‘n uur duur, afhangende van die instellings), sal die resultate in ‘n nuwe blaaiervenster gelaai word.

Om die een of ander rede is die resultate wat in Microsoft Explorer gelaai is, al is dit nie die standaardblaaier nie. Ek dink die eienaardighede van ou sagteware.

‘N Paar vinnige punte oor die resultate:

  • Waarvoor ons omgee, is die ‘Gem. (Ms)’ kolom
  • U ignoreer al die opmerkings oor ‘gekaapte’ DNS in die regte kolom. Dit is omdat die IP-adresse van daardie webwerwe sedert 2010 verander het (die laaste keer dat Namebench opgedateer is).
  • UltraDNS is nie gratis nie. In ons toets het UltraDNS (een van die standaarde van Namebench) die vinnigste responstyd gehad, maar dit is nie ‘n regte opsie nie. Dit is nie ‘n gratis diens nie, maar is ‘n betaalde DNS-bediener wat deur groot ondernemings gebruik word.
  • Die bediener met die vinnigste reaksietyd is nie noodwendig die een wat die vinnigste speelsnelhede tot gevolg het nie.
DNS-snelheidsresultate van Namebench (gesorteer volgens responstyd).

Kyk na ons resultate: in ons toets is die huidige Windows-DNS-bediener op 8.8.8.8 (primêr) en 8.8.4.4 (sekondêr) gestel.

Die bediener met die vinnigste responstyd was UltraDNS. Ongelukkig is hierdie diens nie gratis nie, en daarom is dit nie ‘n lewensvatbare keuse vir ons nie.

Die beste resultate was onder die gratis bedieners:

  • 1.1.1.1 (Cloudflare)
  • 208.67.220.220 (OpenDNS)
  • 8.8.4.4. (Sekondêre bediener GoogleDNS)

Die resultaat van 192.168.2.1 behoort eintlik aan ons router, wat impliseer dat die DNS wat op die router gekonfigureer is, beter is as ons huidige DNS (Google) wat in Windows gekonfigureer is. Maar Cloudflare was die vinnigste van almal.

wat om nou te doen? Neem u top-3-4 resultate en toets dit met die hand (behandel in die volgende afdeling) om te sien watter een die vinnigste snelhede lewer. Stel u DNS-bedieners dan op om die primêre en sekondêre IP-adresse vir daardie diens te wees.

Hoe om u DNS-instellings te verander (vir elke toestel)

Hierdie afdeling sal u wys hoe u die DNS-instellings op u PS4, Xbox of direk op u router kan verander. Elke toestel het sy eie afdeling hieronder.

PS4Xbox 360 / Xbox One

Doen die volgende om u DNS-instellings op PS4 te verander:

  1. Gaan na Instellings> Netwerk> Instel internetverbinding
  2. Kies u verbindingstipe (Wifi / LAN, LAN is baie vinniger).
  3. kies Custom stel op
  4. kies outomatiese IP-adresinstellings
  5. Moet nie spesifiseer nie DHCP gasheernaam
  6. DNS-instellings, kies handleiding
  7. Voer u primêre en sekondêre DNS in om te toets
  8. outomatiese MTU-instellings
  9. Instaanbediener Moenie gebruik nie
  10. Kies dan Toets internetverbinding sodra die opstelling voltooi is

Xbox One-instellings kom binnekort …

Finale wenke en wegneemetes

Ek gaan nie lieg nie, hierdie artikel was baie werk (en navorsing). Dus, hopelik maak dit ‘n werklike verskil wat sommige van u sien en ‘n betekenisvolle vermindering van die pingtyd.

Laat ons daarvan weet as u suksesvol was (of selfs misluk), in die kommentaar hieronder.

En een laaste ding om in gedagte te hou; DNS-instellings moet slegs een komponent van u speelspoedstapel wees (en dit is nie eens die belangrikste nie).

Dit is duidelik dat u algehele koppelingspoeddop die die meeste belangrik, maar om die absolute maksimum persentasie van u toegekende spoed te kry, moet u ook probeer om ‘n ethernet-verbinding (nie wifi) te gebruik vir u spel waar moontlik. Die spoedverlies, interferensie en vertraging van wifi is beduidend, en ek kan waarborg dat al die voordele nie draadloos is nie.

Dankie vir die lees!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map